fbpx

Aranżacja luksusowej kuchni

Cenisz sobie najwyższą jakość oraz pełną elegancji estetykę? A może unikasz nudy i szablonowych rozwiązań w urządzaniu wnętrz? Jeśli tak, to luksusowa kuchnia urządzona  we współczesnej odsłonie będzie w sam raz dla Ciebie. We wpisie podpowiadamy, jak dobrać  meble, dodatki oraz oświetlenie, aby zaaranżować kuchnię w luksusowym stylu.

Luksusowa kuchnia czyli jaka?

Luksusowa kuchnia to nie tylko bogato zdobiona oraz wykonana z luksusowych materiałów, ekstrawagancka przestrzeń, ale przede wszystkim kuchnia niezwykle funkcjonalna i ergonomiczna. To kuchnia gdzie każdy centymetr jest zagospodarowany tak by zapewniać wygodę i komfort domownikom. Estetyka idealnie łączy się z funkcjonalnością, a nieskrępowana niczym swoboda kulinarnego królestwa sprzyja eksperymentom kulinarnym.

Luksusowa i nowoczesna kuchnia z wyspą

W nowoczesnej i luksusowej kuchni nie może zabraknąć wyspy kuchennej – odpowiednio zaprojektowana i wykonana z wysokiej jakości materiałów podkreśla rozmach oraz unikatowość aranżacji. Kluczem jest tu odpowiedni dobór materiałów i wykończeń.

Marmury, złote detale symbole luksusu

Do motywów luksusowych zaliczany jest marmur. To szlachetny kamień, który powraca do trendów kuchennych urządzonych pod dyktando nowoczesnych kierunków. Równie atrakcyjnie prezentuje się spiek kwarcowy – materiał, który  wizualnie przypomina marmur, a ponadto odznacza się właściwościami użytkowymi, m.in. termo- i plamoodpornością. Na przykład popularny obecnie spiek kwarcowy w dekorze “Calacatta” efektownie prezentuje się z szarością i bielą, przez co pomieszczenie emanuje świeżością oraz spokojem. Ciekawie komponuje się również z drewnem.  

Ekskluzywność stylu widać również w oświetleniu kuchni. W wielu aranżacjach dominuje okazała lampa główna, np. kryształowy żyrandol. Nie brakuje również oświetlenia blatu kuchennego, oraz podświetlanych szuflad czy szklanych podświetlanych  witryn.

Projekt luksusowej kuchni

Stworzenie luksusowej kuchni wymaga czasu. Zaprojektowanie każdego detalu przestrzeni oraz  wybór materiałów wykończeniowych to duże wyzwanie.

Tu z pomocą przychodzi nam postęp technologiczny, który diametralnie zmienił sposób, w jaki projektujemy i planujemy nasze domy i mieszkania. Dzięki programom 3D, możemy zobaczyć wizualizację w trójwymiarze czyli dokładny projekt naszej przyszłej kuchni jeszcze zanim rozpoczniemy jej montaż. Jest to niezwykle pomocne, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji dotyczących układu poszczególnych szafek, urządzeń czy blatów. Nasz program pozwala zobaczyć pomieszczenie w wirtualnej rzeczywistości, dlatego jeśli planujesz kompletny remont kuchni, stworzenie jej od podstaw lub wprowadzenie tylko kilku drobnych zmian, program projektowania kuchni 3D jest doskonałym sposobem, aby pomóc Ci odzwierciedlić Twoją wizję.

Sprawdź naszą wyjątkową ofertę mebli kuchennych na wymiar w Bydgoszczy, Poznaniu, Gdyni oraz Radomiu!

Podobne artykuły

kuchnia w małym mieszkaniu
kuchnia w domku letniskowym
projektowanie kuchni na wymiar