fbpx

Biała kuchnia w połysku na wymiar

Biała kuchnia w połysku to aranżacyjny hit ostatnich dwóch dekad. Mimo zmieniających się trendów, białe fronty w połysku nadal należą do najczęściej wybieranych przez naszych rodaków.  

Biała kuchnia w połysku

Biała kuchnia w połysku to niekwestionowana królowa aranżacji. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest ponadczasowość i uniwersalność. Pozornie mogłoby się wydawać, że połyskujące szafki to mocny akcent, który determinuje styl całego pomieszczenia, a nawet mieszkania czy domu. Nic bardziej mylnego. Decydującą rolę odgrywają bowiem dodatki. Jeśli połączymy połyskujące szafki z kamiennym, marmurowym blatem w białym odcieniu oraz szklanymi czy srebrnymi dodatkami, otrzymamy styl glamour. Jeśli jednak postawimy na ciepłe drewno, możemy stworzyć aranżację w stylu scandi lub boho. Z kolei zestawienie białych szafek w połysku z kamiennymi dodatkami w barwach ziemi lub betonem pozwoli uzyskać minimalistyczną i zarazem nowoczesną kuchnię.

Biel to kolor, który daje cały ogrom aranżacyjnych możliwości. Ponadto, decydując się białe fronty kuchenne, bez względu na to, czy będą one połyskujące czy matowe, za pomocą dodatków możemy całkowicie zmieniać charakter kuchni przy stosunkowo niskich kosztach.

Kuchnia na zamówienie czy gotowa?

Kuchnia na zamówienie czy gotowa – przed tym dylematem staje większość osób planujących remont lub zakup nowej kuchni. Gotowe szafki modułowe mają swoje zalety, ale niestety także wady. Po stronie plusów należy wymienić niski koszt zabudowy kuchennej. Minusem jest natomiast tylko pozorna uniwersalność. Szafki kuchenne dostępne w sklepach mają wprawdzie różne rozmiary (jednofrontowe zazwyczaj mają szerokość od 30 do 50 centymetrów, zaś dwufrontowe od 60 do 100 cm), ale istnieje ryzyko niemożliwości dopasowania do wymiarów wnętrza, a tym samym pozostawienia luk, w których będą gromadziły się nieczystości. Co więcej, w wielu wnętrzach znajdują się niesymetryczne wnęki, do których trudno jest dopasować szafki modułowe. Również przewody kominowe mogą utrudniać dobór mebli kuchennych. 

Gotowe szafki mają także określoną wysokość – zwykle wynosi ona 82 centymetry, przez co nie w każdym pomieszczeniu można je zamontować. Zdarza się, że bowiem, że kolidują one z parapetem. Również głębokość gotowych szafek może być problematyczna w niektórych wnętrzach. Dotyczy to szczególnie wąskich i długich kuchni.

Meble kuchenne na wymiar

Wybierając meble kuchenne na wymiar, mamy pewność, że zabudowa zostanie idealnie wkomponowana w pożądaną przestrzeń. W małych pomieszczeniach kuchennych, w których brakuje miejsca do przechowywania, często wykonuje się górną zabudowę w dwóch rzędach, sięgającą do sufitu. Szafki znajdujące się pod sufitem mogą mieć większą głębokość, dzięki czemu można zyskać więcej miejsca do przechowywania.

Co więcej, decydując się na kuchnię na zamówienie, można dopasować zabudowę do wszystkich sprzętów AGD. Nie tylko do piekarnika czy zmywarki, ale też do okapu, mikrofalówki czy ekspresu do kawy. Funkcjonalna zabudowa to nie jedyna zaleta kuchni na zamówienie. W meblach kuchennych na wymiar zazwyczaj montuje się nowoczesne systemy oświetleniowe, dostosowane do wszystkich potrzeb domowników.

Nowoczesna technologia projektowania kuchni

Kuchnie są często projektowane bez uwzględniania potrzeb domowników, stylu ich pracy. Nasza firma Culina 3D projektująca kuchnie na wymiar stawia na kompleksowe podejście do projektowania kuchni. Zapewniamy, że każdy aspekt przestrzeni jest zoptymalizowany pod kątem ergonomii i funkcjonalności. Rozmieszczenie mebli i blatów, wybór urządzeń i innych elementów wyposażenia kuchennego; u nas każdy szczegół jest dokładnie przemyślany. Ta dbałość o szczegóły oznacza, że Twoja kuchnia będzie piękna i funkcjonalna.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty mebli kuchennych na wymiar w Bydgoszczy i innych miastach! Wspólnie stworzymy projekt Twojej kuchni!

Podobne artykuły

rodzaje kuchni
czysta biała kuchnia
mała kuchnia