fbpx

Biała kuchnia

Biała kuchnia z drewnem – aranżacje białej kuchni

Biel w kuchni jest ponadczasowa. Moda na nią trwa nieustannie i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Pojawia się coraz więcej wariantów dekoracyjnych z wykorzystaniem tego koloru, którego czystość i nieskazitelność niezmiennie inspiruje projektantów. Co sprawia, że barwa ta ma nieustannie powiększającą się rzeszę fanów? Zapewne to , że kojarzy się powszechnie ze sterylnością, oddechem, przestrzenią, światłem, czystością, estetyką i elegancją oraz daje duże pole do popisu gdy mowa o aranżacji.
W poprzednim wpisie omawialiśmy aranżacyjne niuanse związane z czarną kuchnią. Dziś zapraszamy Państwa do świata bieli i związanych z nią wariacji projektowych.

Biała kuchnia - aranżacja

Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że białe meble pasują do każdej kuchni. Są niesamowicie uniwersalne i pięknie komponują się w połączeniu z różnymi elementami w poszczególnym stylu. Zdecydowanym atutem białych mebli jest to, że dobrze współgrają z małymi pomieszczeniami; dodają im przestrzeni i optycznie je powiększają, co polecane jest dla kuchni o małym metrażu. Dają poczucie „świetlistości” pomieszczenia. Z tego względu bardzo często na kuchnię w bieli decydują się właściciele pomieszczeń z ograniczonym dostępem do naturalnego światła.

Czasem rodzą się obawy w związku z utrzymywaniem czystości  białych frontów, ale zupełnie niepotrzebnie.  Wbrew pozorom, na białych frontach, szczególnie gładkich, nie widać aż tak wyraźnie drobin kurzu. Dodatkowym atutem jest możliwość używania wybielających środków czystości (choć nie zawsze), co wpływa na łatwiejsze utrzymanie czystości w kuchni.

Białe meble w kuchni doskonale łączą się z innymi materiałami np. z drewnem lub kamieniem. Dodatkowo biel bardzo dobrze współgra z kolorami zarówno jasnymi jak i  ciemnymi. Biała kuchnia klasyczna zawsze wygląda estetycznie i czysto, niezależnie od tego czy wybierzemy fronty matowe, czy w połysku.  Za pomocą bieli i odpowiednio dobranych dodatków można urządzić pomieszczenie w różnych stylach: skandynawskim, nowoczesnym, minimalistycznym, tradycyjnym, prowansalskim, czy retro lub zdecydować się na kreatywny mix stylów.

Biała kuchnia z drewnem

Nie od dziś wiadomo, że drewno jest bardzo wdzięcznie komponującym się materiałem. Białe meble z jasnym, drewnianym blatem są neutralną stylistycznie bazą, od której można rozpoczynać przygodę z różnorodnymi wizjami aranżacyjnymi. Drewno w sposób harmonijny przełamuje biel, wnosząc do pomieszczenia ciepło i atmosferę lekkości, zachowując przy tym szlachetność i wyrafinowanie kuchni.

Biała kuchnia w połączeniu z czarnymi elementami

Połączenie bieli z czernią to również bardzo popularny trend. To kontrastowe zestawienie barw wprowadza zachwycające efekty wizualne, nadaje wnętrzu wyrazu i sprawia, że kuchnia wygląda schludnie. Następuje połączenie elegancji i czystości w postaci bieli, z czernią, która jest kolorem prestiżu i elegancji. Można zdecydować się na zastosowanie np. czarnych uchwytów lub górnych szafek w ciemnej odsłonie.

Biała kuchnia - dodatki

Ciekawą propozycją jest również połączenie bieli ze złotymi elementami. Jasne barwy blatu, beżowe żyłowania i złoto to bardzo kusząca propozycja. Aranżacja barwowo będzie wciąż lekka i wniesie do pomieszczenia atmosferę niewymuszonego szyku, elegancji, a nawet stylu glamour.

Aby ożywić białe pomieszczenie można pokusić się o dodatki w postaci płytek imitujących czerwoną cegłę lub pomalować ścianę na jakiś wybrany kolor pobudzający wyobraźnię, przełamujący biel i wnoszący konkretny klimat. W ten prosty sposób możemy nadać kuchni wymarzony charakter lub styl.

Białe kuchnie oferują nam nieograniczoną liczbę kombinacji. Są niezwykle plastyczne, pozwalając na aranż w kierunku wielu stylów. O wyjątkowości bieli stanowi również fakt, że już małe dodatki potrafią nadać jej konkretny, oczekiwany klimat, co również wpływa na łatwość wprowadzania zmian w aranżacjach. Jedno jest pewne: nie należy bać się „kombinować” aranżacyjnie w białej kuchni i warto podejmować ryzyko, bo mogą powstać cudowne i niepowtarzalne efekty! Projektanci Culina 3D z ogromną chęcią pomogą Państwu stworzyć białą kuchnię marzeń. Zapraszamy do kontaktu!

Podobne artykuły

funkcjonalna bateria kuchenna
Jasne meble kuchenne w stylu prowansalskim
Nowoczesny salon z kuchnią w stylu glamour