fbpx

Czarna kuchnia z drewnianym blatem na zamówienie

Czarne szafki kuchenne to obecnie najgorętszy trend wnętrzarski, mimo, że zapoczątkowany kilka sezonów temu. Czarna kuchnia uchodzi za elegancką, designerską i minimalistyczną. Na taką aranżację przestrzeni kuchennej decyduje się coraz więcej osób. Sprawdź z czym zestawić ciemne szafki, aby osiągnąć upragniony efekt, a także czy warto wykonać kuchnię na zamówienie

Czarna kuchnia vs biała kuchnia 

Jeszcze do niedawna w polskich domach królowały białe fronty kuchenne. Teraz przyszedł czas na czarne kuchnie. Czerń to kolor absolutnie ponadczasowy, elegancki i niepretensjonalny. Ta zasada znajduje zastosowanie nie tylko w modzie, ale także w projektowaniu wnętrz. 

Aranżując kuchnię, nie trzeba ograniczać się tylko do jednego koloru. Nie każdy jest miłośnikiem monochromatycznych rozwiązań. Czarne szafki kuchenne można z powodzeniem połączyć z białymi. Zestawienie tych dwóch kontrastujących kolorów od zawsze stanowi duet idealny, bez względu na zmieniające się trendy wnętrzarskie. Stawiając na czerń i biel można być pewnym, że aranżacja będzie nie tylko trendy, ale także ponadczasowa. Warto mieć to na uwadze, ponieważ szafki kuchenne zazwyczaj wybieramy na lata. Takie uniwersalne rozwiązanie sprawi, że kuchnia nie będzie passé wraz z nadejściem kolejnego sezonu, który wyznaczy nowe trendy, a wraz z nimi inne wzory i kolory. 

Czarna kuchnia z drewnianym blatem

Czarne szafki kuchenne będą pasować zarówno do wnętrz nowoczesnych, klasycznych, jak i eklektycznych. Wszystko zależy od tego, z czym będą zestawione. Czarna kuchnia z drewnianym blatem sprawdzi się u miłośników stylu skandynawskiego, który wiedzie prym od kilku sezonów. Generalnie aranżacje w stylu scandi trafiły idealnie w gust Polaków. 

Natomiast matowa czarna kuchnia w zestawieniu z drewnem będzie pasować do stylu industrialnego, który także jest ceniony przez wiele osób.

Nowoczesna czarna kuchnia

Także miłośnicy nowoczesnych wnętrz mogą z powodzeniem wybrać czarne szafki kuchenne. Nowoczesna czarna kuchnia może mieć połyskujące fronty, które od wielu sezonów cieszą się ogromną popularnością. Decydując się na taki wariant można stworzyć kuchnię w stylu glamour. Całość można dopełnić szklanymi dodatkami. Wybierając natomiast czarne, matowe szafki i kamienny blat może stworzyć minimalistyczną aranżację.  

Czy warto zrobić czarną kuchnię na zamówienie?

Każdy, kto szykuje się do aranżacji pomieszczenia kuchennego, zastanawia się nie tylko nad kolorem frontów, ale także materiałem, z którego szafki zostaną wykonane. Wówczas pojawia się pytanie: czy zrobić kuchnię na zamówienie czy kupić gotowe szafki modułowe. Warto jednak pamiętać, że nie w każdym pomieszczeniu sprawdzą się gotowe rozwiązania. Szafki kuchenne dostępne w sklepach są produkowane w standardowych rozmiarach. Jednofrontowe zazwyczaj mają szerokość 30, 40 lub 50 centymetrów, zaś dwufrontowe od 60 do 100. W niewielu kuchniach udaje się tak połączyć szafki, aby nie powstały luki, w których gromadzą się nieczystości. Gotowe szafki stojące mają także określoną wysokość, zazwyczaj są to 82 centymetry. Nie w każdej kuchni można je zamontować. Rozwiązaniem idealnym jest zatem kuchnia “skrojona na miarę”. Podejmując współpracę z Culina 3D masz możliwość obejrzenia projektu kuchni w wersji 3D. Nasz zespół pomoże Ci zaprojektować kuchnię idealnie dostosowaną do potrzeb Twoich i Twojej rodziny. Sprawdź ofertę naszych salonów mebli kuchennych na wymiar w Bydgoszczy i innych miastach!

Podobne artykuły

rodzaje kuchni
czysta biała kuchnia
mała kuchnia