fbpx

Czym cechuje się nowoczesna kuchnia?

Czym cechuje się nowoczesna kuchnia? – pomysły i aranżacje nowoczesnych kuchni

Wiele osób niejednokrotnie słyszało pojęcie “kuchnia nowoczesna”. Czy wiemy jednak co dokładnie kryje się za tym znaczeniem? Jaki typ mebli, sprzętu AGD czy dodatków pasuje do miana kuchni nowoczesnej? Poniżej postaramy się przybliżyć nieco ten temat.

Nowoczesna kuchnia — prostota i minimalizm

Bez szaleństw, lecz nie do końca. Kuchnia w nowoczesnym stylu to postawienie na proste, gładkie powierzchnie pozbawione ozdób, ornamentów czy wymyślnych uchwytów. Małą przestrzeń do zagospodarowania możemy optycznie powiększyć używając frontów z wysokim połyskiem, które ponownie cieszą się coraz większym uznaniem, nie tylko w kuchniach. Uchwyty powinny mieć możliwie najprostszą formę lub nie powinno być ich wcale! Z pomocą przyjdzie nam nowoczesne rozwiązanie zamykania szafek za pomocą dotyku. Meble stosowane w projektach nie posiadają jaskrawych kolorów ani wyszukanego designu.

Nowoczesne AGD, nowoczesne podejście!

W obecnych czasach wiele urządzeń stworzonych jest tak, aby maksymalnie ułatwiać nam codzienne funkcjonowanie, jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze.

Minimalizm jakim cechuje się nowoczesna kuchnia proponuje ukrycie wszelkiego sprzętu AGD, tak aby nie był widoczny na pierwszy rzut oka. Zmywarki, mikrofale, lodówki — wszystko co można zabudować, powinno być sprytnie wkomponowane tak, aby tylko użytkownicy wiedzieli gdzie znajdują się ich nowoczesne sprzęty. Piekarnik, który nie może być ukryty za frontem najczęściej umieszcza się na wysokości oczu, aby nie schylać się do przygotowywanych w nim potraw, jak to bywa często w kuchniach klasycznych.

Nowocześnie, czyli bliżej natury

Powrót surowego drewna jest bardzo widoczny w kuchniach, które aranżowane są w stylu nowoczesnym. Drewno pomaga w przełamaniu surowego wyglądu i dodaje nieco ciepła. Materiał ten stosuje się nie tylko jako blaty kuchenne, ale również jako dekoracyjne elementy ścian. Doskonale sprawdza się również jako fronty na prostych szafkach kuchennych.

Podsumowując, kuchnie nowoczesne to idealne rozwiązanie do aranżacji zarówno dużych jak i małych pomieszczeń. Styl ten uchodzi za niezwykle czysty i estetyczny. Kolory jakie stosuje się w projektach są stonowane i spójne, a gdy ktoś się zdecyduje na dodatki z drewna, nada wnętrzu dużo cieplejszy odbiór.

Po gotowe inspiracje zapraszamy na naszą stronę internetową culina3d.pl lub zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Podobne artykuły

czarno biała kuchnia
kuchnia skandynawska
kuchnia w stylu retro