fbpx

Dlaczego kuchnia na wymiar?

Otwarta drewniana kuchnia na wymiar od culina3d

Kuchnia jest tym pomieszczeniem w naszych domach, w którym zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu. Domownicy wykonują tu wiele różnych czynności: gotują, zmywają, rozmawiają przy kawie czy drinku, spożywają posiłki. A przecież przestrzeń ta jest jednak ograniczona swoimi rozmiarami, szczególnie w naszych warunkach. Co prawda, coraz częściej łączymy zabudowę kuchenną z salonową, ale nawet w takim przypadku, jej powierzchnia jest jednak ograniczona.

Właśnie dlatego, by nawet maleńką przestrzeń wyposażyć w niezbędne meble i sprzęt, które tworzyć będą ergonomiczną i piękną całość, coraz więcej osób decyduje się na kuchnię tworzoną na wymiar. Co zyskujemy dzięki kuchni na wymiar? Dobrze przemyślany projekt pozwala dostosować ją do indywidualnych potrzeb każdego z nas. Nie musimy decydować się na sztampowe rozwiązania dostępne w niektórych sklepach. Projekt kuchni na wymiar pozwala zastosować nietypowe rozwiązania tak by zadowolić Klienta.

Kuchnia na wymiar – etapy powstawania kuchni

Jeśli zdecydujemy się na kuchnię projektowaną na wymiar, w pierwszym etapie, dobry projektant czy studio mebli kuchennych zaprasza Klienta na rozmowę, podczas której omawia się wymagania i oczekiwania użytkowników kuchni. Ustala się między innymi liczbę użytkowników kuchni, częstotliwość przygotowywania posiłków, a nawet wzrost czy prawo-leworęczność głównego domowego kucharza. Standardowo, na wstępie określa się wymiary pomieszczenia, ilość, rodzaj i markę sprzętów kuchennych, rodzaj armatury kuchennej, rodzaj oświetlenia, upodobania domowników co do stylu, kolorystyki i oczywiście układ mebli, w tym obecność ‘strategicznych’ elementów kuchni, takich jak wyspa kuchenna, stół kuchenny, etc. W ten sposób rysuje się wstępny projekt kuchni.

Mając powyższe dane, zanim projektant wykona dokładny projekt kuchni, sporządzana jest wstępną wycena kuchni (wraz ze sprzętem  AGD, jeśli Klient taki sobie życzy). Wycena taka daje Klientowi wiedzę o ewentualnych kosztach, których może się spodziewać decydując się na kuchnię na wymiar. Dopiero po akceptacji kosztorysu, Klient otrzymuje dokładny projekt pomieszczenia.

Wygoda, funkcjonalność i wyjątkowość

Decydując się na zaprojektowanie  kuchni na wymiar, mamy pewność, że doświadczone studio mebli kuchennych oraz jego projektanci, w sposób optymalny wykorzystają nasze pomieszczenie tak by było ergonomiczne, a co za tym idzie przyjazne w użytkowaniu. Udany projekt musi bezwzględnie wziąć pod uwagę tak zwany trójkąt roboczy (obrazuje ustawienie trzech głównych elementów wyposażenia kuchni: lodówki, zlewozmywaka i płyty kuchennej/ piekarnika, opartych na wierzchołkach trójkąta), który znacznie usprawnia pracę użytkowników kuchni. Przez to wykonywanie codziennych czynności jest przyjemniejsze, bo wymaga od nas mniejszego wysiłku. Zakup gotowych mebli nie zawsze pozwala na zachowanie zasady trójkąta roboczego ani na zaprojektowanie głównych stref: przygotowywania, gotowania, przechowywania, zapasów i zmywania. Rozmieszczenie tych stref (możliwe dzięki zaprojektowaniu kuchni na wymiar) również przekłada się w bezpośredni sposób na nasz komfort pracy i przebywania w kuchni.

Niezależnie od tego, czy czeka nas remont starej kuchni czy planujemy pierwszą kuchnię w naszym życiu, warto zastanowić się czy kuchnia na wymiar nie będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Nie trzeba przypominać, że kuchnia na wymiar jest wyjątkowa, bo jedyna taka – projekt powstaje specjalnie dla nas.

Wykonaj nasz test i poznaj swoją wymarzoną kuchnię!

Przed podjęciem decyzji o zakupie kuchni warto zacząć od określenia swoich gustów i potrzeb. Zachęcamy do wypełnienia specjalnego quizu, na podstawie odpowiedzi nasi eksperci przygotują dopasowane indywidualne dla Państwa wskazówki.

Przejdź do Testu

Podobne artykuły

rodzaje kuchni
czysta biała kuchnia
mała kuchnia