fbpx

Inteligentne Systemy Magazynowania. Funkcjonalna kuchnia

Przyjemność z pracy w kuchni czerpiemy nie tylko z jej wyglądu, ale przede wszystkim z jej funkcjonalności. Funkcjonalność zależy głównie od właściwego doboru i idealnej organizacji elementów służących przechowywaniu i magazynowaniu produktów.

Dlaczego warto odpowiednio dobrać szuflady, carga i inne szafki? Bo idealna organizacja przestrzeni służącej magazynowaniu wpływa na:

– prędkość i jakość przyrządzania posiłków,

– efektywne wykorzystanie przestrzeni,

– utrzymanie porządku i czystości

Jaki mamy wybór? Przedstawiamy kilka możliwości.

Szafki typu Cargo

Ten rodzaj szafki pozwala nam przechowywać produkty w jednym miejscu. Jeśli tylko wielkość kuchni na to pozwala, przy odpowiednim projekcie nie będziemy już zmuszeni sięgać po produkty do kilku szuflad czy oddalonych od siebie szafek. Cargo to system wysokich szafek. Do wyboru mamy między innymi:

– cargo wysuwane; system półek połączony jest z drzwiami, tak że przy ich otwieraniu, system zostaje automatycznie wysunięty na zewnątrz umożliwiając dostęp z trzech stron,

– cargo wysuwane razem z frontem; uzyskujemy dostęp do półek lub koszy z dwóch stron,

– szafka z indywidulanie wysuwanymi szufladami o różnej wysokości,

– otwierana szafka z drzwiami wyposażonymi w system koszy oraz system pojemników do przechowywania UBOXX.

Dzięki systemom cargo możemy przechowywać wszystkie produkty w jednym miejscu. Takie rozwiązanie zapewnia nam sprawniejszy proces przygotowywania posiłków, bo nie tracimy czasu na szukanie składników. Poza tym, planowanie zakupów staje się bardziej efektywne, bo wystarczy zaglądnąć w jedno miejsce by szybko ocenić, które produkty nam się kończą, a tym samym mają znaleźć się na liście zakupów.

Wysokość każdej półki czy kosza w systemie cargo jest ręcznie regulowana. Takie rozwiązanie pozwala na magazynowanie różnej wielkości artykułów, nawet tych bardzo dużych. To samo dotyczy obciążenia. Półki w systemie cargo mogą udźwignąć nawet 80 kg. Co bardzo ważne, przy takim obciążeniu, nie musimy obawiać się o użycie siły. System prowadnic pozwala na płynne, niemal bezszelestne wyciągniecie wszystkich szuflad za jednym lekkim pociągnięciem. Natomiast zintegrowany system hamowania umożliwia ciche zamknięcie szafki, również bez użycia siły.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem, uwzględniając prace kuchenne, jest umieszczenie szafki typu cargo obok chłodziarki czy chłodziarki z zamrażarką. W ten sposób przechowujemy w jednym miejscu w kuchni produkty spożywcze wymagające chłodzenia oraz te, które nie potrzebują niskiej temperatury.

Wygodne systemy

Szuflady w kuchni to kolejne świetne rozwiązanie jeśli chodzi o magazynowanie produktów spożywczych, ale również przechowywanie naczyń i cięższych narzędzi kuchennych. Dzięki szufladom możemy w maksymalny sposób wykorzystać przestrzeń dolnych szafek, zachowując świetny dostęp do przechowywyanych tam produktów czy przedmiotów.

Zazwyczaj to szafki dolne, które są szersze i bardziej pakowne od tych górnych, stanowią podstawową strefę magazynowania w kuchni. Aby całkowicie wykorzystać ich powierzchnie, zadbać o nasze kręgosłupy i nie tracić czasu na wyjmowanie czy przestawianie kilkunastu innych przedmiotów zanim trafimy na ten, którego potrzebujemy, proponujemy system w pełni wysuwnych szuflad. Pozwolą nam one zaoszczędzić czas, energię oraz utrzymać porządek.

Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom jak pełny wysuw czy wytrzymałe prowadnice, system szuflad to bardzo ergonomiczne rozwiązanie. Otwieranie i zamykanie szuflad odbywa się bez użycia siły bo odpowiednie prowadnice gwarantują komfortowy ruch i ciche domykanie.

Szuflady zostały zaprojektowane w różnych wysokościach, zależnie od naszych potrzeb. To samo dotyczy ciężaru. Szuflady płytsze, z bogata ofertą wyposażenia, świetnie nadają się do przechowywania sztućców czy innych lekkich i drobnych przedmiotów. Szuflady głębsze sprawdzą się w przypadku przechowywania garnków i innych cięższych i większych sprzętów kuchennych, a także ciężkich produktów spożywczych. Takie szuflady charakteryzuje niezwykła wytrzymałość; ich udźwig to nawet 80 kg! Również w przypadku głębokich szuflad nadających się do przechowywania ciężkich przedmiotów, mamy do wyboru całą gamę wyposażenia pozwalającego na uporządkowanie zawartości szuflady. Szczególnie warte uwagi są te systemy, które można z łatwością modyfikować, zależnie od naszych zmieniających się potrzeb.

Projektanci kuchni Nobilia pomyśleli o maksymalnym komforcie użytkowników projektując również specjalne cargo do segregacji odpadów, cargo maksymalnie wykorzystujące przestrzeń w kuchni , tj. cargo w cokole, cargo na butelki, cargo z dwoma koszykami na przyprawy i produkty, które trzeba mieć pod ręką podczas gotowania (np. olej) do umieszczenia przy płycie grzewczej, a nawet wąskie cargo na blachę do pieczenia.

Projektując naszą wymarzoną kuchnię, należy pamiętać przede wszystkim o tym by strefa magazynowania produktów była jak najbardziej ergonomiczna, zapewniając nam tym samym większą przyjemność pracy w kuchni.
Powyższym wpisem z pewnością nie wyczerpaliśmy tematu magazynowania i przechowywania produktów i artykułów kuchennych, dlatego chętnie do niego wrócimy. Więcej szczegółów dowiedzą się Państwo w naszym salonie – Studiu Mebli Kuchennych Culina 3D na ul. M. Skłodowskiej-Curie 33 w Bydgoszczy. Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego oraz przez Facebook’a.

Wykonaj nasz test i poznaj swoją wymarzoną kuchnię!

Przed podjęciem decyzji o zakupie kuchni warto zacząć od określenia swoich gustów i potrzeb. Zachęcamy do wypełnienia specjalnego quizu, na podstawie odpowiedzi nasi eksperci przygotują dopasowane indywidualne dla Państwa wskazówki.

Przejdź do Testu

Podobne artykuły

kuchnia w małym mieszkaniu
kuchnia w domku letniskowym
projektowanie kuchni na wymiar