fbpx

Jak zamówić kuchnię

Pierwszy krok do zamówienia to kontakt z nami: bezpośredni w naszych salonach, telefoniczny (Bydgoszcz: +48 513 712 709, Poznań: +48 513 700 986) lub mailowy: (Bydgoszcz: a.korpus@culina3d.pl, Poznań: i.kochanska@culina3d.pl). Tu nasi Klienci od razu otrzymują bezpłatne i profesjonalne doradztwo doświadczonych projektantów, którzy prowadzą ich przez cały proces zamówienia mebli: od projektu aż po montaż.

By nie obciążać Klientów zbędnymi kosztami i zapoznać ich z przybliżoną ceną ich kuchni, zanim wykonamy szczegółowy płatny projekt z wizualizacją, przygotowujemy bezpłatną wycenę. Wycena powstaje na bazie krótkiej rozmowy (ankiety) z Klientami, podczas której określić należy na przykład rodzaj frontów, wielkość zabudowy czy ilość i rodzaj sprzętu AGD. Po akceptacji wyceny przez Klienta, przystępujemy do przygotowania projektu.

W celu wykonania profesjonalnego projektu, sami wykonujemy pomiar w domu klienta. jest niezbędny do wykonania profesjonalnego projektu. Dzięki dokładnemu pomiarowi i naniesieniu w projekcie wszystkich przyłączy, mamy pewność, że nie zaskoczy nas źle dopasowany do parapetu blat, czy zbyt wysoki cokół.

Nasi projektanci przedstawiają Klientom ofertę. Klienci określają swoje potrzeby, definiują marzenia i wyobrażenia (kuchnia tradycyjna czy nowoczesna, kolorystyka, etc.) i wspólnie omawiamy rożne warianty ich kuchni oraz ich możliwości. Nasi specjaliści, biorąc pod uwagę potrzeby i dążenia Klientów, projektują kuchnię również uwzględniając jej ergonomię. Dobrze zaprojektowana kuchnia jest to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu, zatem oprócz walorów estetycznych czy wizualnych, musi być zaplanowana tak by jej układ sprzyjał procesowi przygotowywania posiłków, bez wykonywania zbędnych ruchów.
Właściwy projekt kuchni uwzględnia też niezbędne sprzęty AGD, wraz z ich układem. Uzgadniamy typ zmywarki, piekarnika, rodzaj lodówki itd. Ustalamy, czy potrzebny nam jest ekspres do kawy (jeśli tak, to czy w zabudowie), mikrofalówka, być może szuflada do podgrzewania naczyń, a może płyta z okapem podblatowym? Czy sprzęty mają być zabudowane czy wolnostojące?
Klienci, wyposażeni w wiedzę przekazaną przez naszych projektantów, decydują jaką armaturę kuchenną wybrać. Materiał i kolorystyka zlewozmywaków i baterii musi współgrać z całą kuchnią.
Nie można zapominać o wyborze właściwego oświetlenia. Blaty robocze powinny być odpowiednio doświetlone (oświetlenie techniczne), podobnie jak strefa, w której spożywamy posiłki (oświetlenie dekoracyjne). W dużej mierze, nasz komfort wynikający z pracy i przebywania w kuchni, zależy właśnie od oświetlenia.
Odpowiedzi na powyższe i kolka innych pytań pozwolą nam wykonać kompleksowy profesjonalny projekt kuchni służący użytkownikom przez lata.

Nasze studia wyposażone są w okulary Oculus działających w technologii VR. To one pozwalają poczuć się w wirtualnej rzeczywistości tak ja w tej realnej! Dzięki zaawansowanej, innowacyjnej technologii, okulary umożliwiają Klientom „pospacerować” po swojej kuchni jeszcze przed jej montażem. Technologia 3D daje Wam pewność, że kuchnia będzie wyglądała dokładnie tak, jak ta wymarzona. Profesjonalny program pokazuje każdy detal, w sposób bardzo realistyczny, tak, że chcemy kuchni ‘dotknąć’ czy nawet „otworzyć” szafki. Program daje nam możliwość doboru oświetlenia, kolorów ścian, podłóg i wyboru dodatków dzięki czemu uzyskujemy realny efekt końcowy.

Po uzyskaniu aprobaty projektu przez Klienta, projektant podpisuje z nim umowę. Umowa zawiera wszystkie ustalenia projektowe (włącznie z listą elementów wykorzystanych w projekcie), wizualizację oraz zobowiązania sprzedającego i kupującego.

Nasi montażyści dostarczają meble (sprzęt AGD) na wskazany adres w określonym czasie. Dostawa odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. System pakowania wszystkich elementów udoskonalony w naszej niemieckiej fabryce gwarantuje pełną ochronę produktów. Ekipa montażowa potrzebuje 1-2 dni (z wyjątkiem montaży wykonywanych w hotelach itp. – wtedy czas montażu wydłuża się odpowiednio) na zamontowanie mebli w mieszkaniu/domu Klienta.

Naszym Klientom udzielamy serwisu gwarancyjnego producenta dzięki czemu możliwe jest zaspokojenie ewentualnych roszczeń z tytułu wad ukrytych.