fbpx

Jaki piekarnik kupić? Czym kierować się przy zakupie?

Podczas wybierania piekarnika do wymarzonej kuchni, warto zwróć uwagę na kilka elementów. Mądry wybór powinien uwzględniać dostępną przestrzeń, zwyczaje żywieniowe i preferencje kulinarne domowników oraz oczekiwania względem czyszczenia. Skorzystaj z poradnika przygotowanego przez ekspertów Electrolux – lidera segmentu piekarników parowych i znajdź urządzenie idealne!

Na samym początku pomyśl o przestrzeni.

Jeśli chodzi o szerokość, sprawa jest dość prosta – wszystkie piekarniki wymagają co najmniej 60 cm wolnego miejsca. Różnią się natomiast wymaganiami co do wysokości. Zmierz w pionie miejsce, w którym planujesz zainstalować piekarnik i wybierz: – piekarnik standardowych rozmiarów (60 cm); – kompaktowy piekarnik o mniejszej pojemności (45 cm). Pojemność dopasowana do potrzeb. Jeśli nie ogranicza Cię mała przestrzeń kuchni, pomyśl o piekarniku pod kątem jego pojemności. Dla ilu domowników będziesz w nim piec? Jak często przyjmujesz gości? Wybierz pojemność (określoną w litrach) dopasowaną do Twoich potrzeb: – Ponad 70 litrów – piekarnik doskonały do większego gospodarstwa domowego; – 40-70 litrów – dobry wybór dla 3-4 osobowej rodziny; – 35-40 litrów – idealne urządzenie dla jednej lub dwóch osób.

Wybierz piekarnik parowy Electrolux dopasowany do Twoich potrzeb!

Jak lubisz gotować? To z pozoru proste pytanie, które warto zadać sobie w czasie wyboru piekarnika. Ulubione metody przyrządzania potraw powinny mieć wpływ na wybór odpowiedniego urządzenia. Pieczenie parowe – podczas, gdy gorące powietrze zapewnia przyrumienioną i chrupiącą skórkę, para pozwala zachować wilgoć we wnętrzu potrawy. Efektem są rozpływające się w ustach potrawy mięsne, rybne i warzywne, a także desery. Grillowanie – piekarnik z oddzielnym grillem zapewnia więcej możliwości przyrządzania posiłków. Pozwala uzyskać doskonały efekt opieczenia bez konieczności rozpalania zewnętrznego grilla. Wypieki – dzięki równomiernemu rozprowadzaniu ciepła piekarnik z funkcją termoobiegu pozwoli Ci wypiekać najwyższej jakości torty i ciasta. Trudno Ci podjąć decyzję? Wielofunkcyjny piekarnik parowy Electrolux Deluxe 3w1 sprawdzi się we wszystkich zastosowaniach! Funkcje dodatkowe.

Pieczenie na trzech poziomach bez przenikania się zapachów? Z piekarnikiem Electrolux to możliwe!

Jeśli potrzebujesz dodatkowych argumentów przemawiających za wyborem piekarnika parowego Electrolux, z pewnością przekonają Cię rozwiązania zastosowane w modelu CombiSteam. Ten sprzęt jest wyjątkowo cichy i intuicyjny w użyciu – zawdzięcza to prostemu w obsłudze, dotykowemu menu oraz funkcji VelvetClosing, która gwarantuje łagodne i ciche domykanie drzwi piekarnika. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa Twojego i Twojej rodziny, drzwi frontowe złożone zostały z kilku warstw szkła, dzięki czemu pozostają chłodne w dotyku. Wentylator w rozmiarze XL sprawia, że wszystkie potrawy gotują się równomiernie, a blacha do pieczenia InfiSpace jest o 20% większa niż standardowa. Z piekarnikiem parowym CombiSteam masz możliwość pieczenia na trzech poziomach jednocześnie, więc przygotowanie dużego posiłku za jednym razem to żaden problem.

Wygodne i intuicyjne dotykowe menu zapewnia Ci dostęp do książki kucharskiej i predefiniowanych programów

Czyszczenie piekarnika nie musi być horrorem! Na myśl o mozolnym szorowaniu piekarnika, niejednej osobie przebiega po plecach zimny dreszcz! A gdyby tak piekarnik w Twojej wymarzonej kuchni… czyścił się sam? Urządzenia Electrolux to potrafią! Piekarniki pyrolityczne nagrzewają się do temperatury 500°C, w której zabrudzenia zamieniają się w drobny popiół, łatwy do wytarcia zwykłą szmatką. Powłoki katalityczne – powłoka katalityczna pochłania zabrudzenia z tłuszczu i aktywuje się przy regularnym nagrzewaniu do temperatury 220°C. Tłuszcz ulega utlenieniu, a powierzchnia piekarnika pozostaje czysta. Czyszczenie parowe – dyskretny wyświetlacz piekarnika Electrolux przypomina o konieczności czyszczenia. Wszystkie resztki i tłuszcz zostają uwolnione za pomocą pary i bez problemu można je usunąć za pomocą szmatki, aby powierzchnia pozostała idealnie czysta. AquaClean – wilgoć wewnątrz piekarnika tworzy parę, która uwalnia pozostałości jedzenia i tłuszczu w komorze. Brzmi jak marzenie, prawda? 🙂
A co z czyszczeniem piekarnika z zewnątrz? Jeśli wybierasz urządzenie z frontem stalowym zwróć uwagę, czy posiada powłokę Antifingerprint, tj. zabezpieczenie przed odciskami palców.

Mamy nadzieję, że tych kilka powyższych porad pomoże Ci w mądrym wyborze piekarnika do Twojej wymarzonej kuchni! Rozwiązania stosowane w urządzeniach Electrolux są inspirowane ponad 100 letnim doświadczeniem marki w tworzeniu sprzętów przeznaczonych do profesjonalnych kuchni. Jeśli ufają im szefowie restauracji, to spokojnie możesz polegać na nich w czasie kuchennych zmagań w Twoim domu! Sprzęt Electrolux dostępny w naszym salonie.

Wykonaj nasz test i poznaj swoją wymarzoną kuchnię!

Przed podjęciem decyzji o zakupie kuchni warto zacząć od określenia swoich gustów i potrzeb. Zachęcamy do wypełnienia specjalnego quizu, na podstawie odpowiedzi nasi eksperci przygotują dopasowane indywidualne dla Państwa wskazówki.

Przejdź do Testu

Related Blogs

Posted by Tworczesky | 21 czerwca 2021
Kuchnie bezuchwytowe – czy warto się na nie zdecydować?
Kuchnie bezuchwytowe stają się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne. Szczególnie uwielbiają je miłośnicy minimalizmu. Ale podejmowanie decyzji jeśli chodzi o projekt kuchni tylko na podstawie walorów estetycznych byłoby niewybaczalnym...
Posted by Tworczesky | 14 czerwca 2021
Dlaczego kuchnia na wymiar?
Kuchnia jest tym pomieszczeniem w naszych domach, w którym zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu. Domownicy wykonują tu wiele różnych czynności: gotują, zmywają, rozmawiają przy kawie czy drinku, spożywają posiłki. A przecież...
Posted by Tworczesky | 30 kwietnia 2021
Kuchnia w czasie pandemii
Ponad rok temu rzeczywistość mocno nas zaskoczyła. Do tego stopnia, że zmusiła nas do pozostania w domach. Pracujemy i uczymy się przynajmniej w części zdalnie, co powoduje pewne konsekwencje. Jedną...