fbpx

Jaki piekarnik kupić? Czym kierować się przy zakupie?

Drewniana kuchnia od culina3d

Podczas wybierania piekarnika do wymarzonej kuchni, warto zwróć uwagę na kilka elementów. Mądry wybór powinien uwzględniać dostępną przestrzeń, zwyczaje żywieniowe i preferencje kulinarne domowników oraz oczekiwania względem czyszczenia. Skorzystaj z poradnika przygotowanego przez ekspertów Electrolux – lidera segmentu piekarników parowych i znajdź urządzenie idealne!

Na samym początku pomyśl o przestrzeni.

Jeśli chodzi o szerokość, sprawa jest dość prosta – wszystkie piekarniki wymagają co najmniej 60 cm wolnego miejsca. Różnią się natomiast wymaganiami co do wysokości. Zmierz w pionie miejsce, w którym planujesz zainstalować piekarnik i wybierz: – piekarnik standardowych rozmiarów (60 cm); – kompaktowy piekarnik o mniejszej pojemności (45 cm). Pojemność dopasowana do potrzeb. Jeśli nie ogranicza Cię mała przestrzeń kuchni, pomyśl o piekarniku pod kątem jego pojemności. Dla ilu domowników będziesz w nim piec? Jak często przyjmujesz gości? Wybierz pojemność (określoną w litrach) dopasowaną do Twoich potrzeb: – Ponad 70 litrów – piekarnik doskonały do większego gospodarstwa domowego; – 40-70 litrów – dobry wybór dla 3-4 osobowej rodziny; – 35-40 litrów – idealne urządzenie dla jednej lub dwóch osób.

Wybierz piekarnik parowy Electrolux dopasowany do Twoich potrzeb!

Jak lubisz gotować? To z pozoru proste pytanie, które warto zadać sobie w czasie wyboru piekarnika. Ulubione metody przyrządzania potraw powinny mieć wpływ na wybór odpowiedniego urządzenia. Pieczenie parowe – podczas, gdy gorące powietrze zapewnia przyrumienioną i chrupiącą skórkę, para pozwala zachować wilgoć we wnętrzu potrawy. Efektem są rozpływające się w ustach potrawy mięsne, rybne i warzywne, a także desery. Grillowanie – piekarnik z oddzielnym grillem zapewnia więcej możliwości przyrządzania posiłków. Pozwala uzyskać doskonały efekt opieczenia bez konieczności rozpalania zewnętrznego grilla. Wypieki – dzięki równomiernemu rozprowadzaniu ciepła piekarnik z funkcją termoobiegu pozwoli Ci wypiekać najwyższej jakości torty i ciasta. Trudno Ci podjąć decyzję? Wielofunkcyjny piekarnik parowy Electrolux Deluxe 3w1 sprawdzi się we wszystkich zastosowaniach! Funkcje dodatkowe.

Pieczenie na trzech poziomach bez przenikania się zapachów? Z piekarnikiem Electrolux to możliwe!

Jeśli potrzebujesz dodatkowych argumentów przemawiających za wyborem piekarnika parowego Electrolux, z pewnością przekonają Cię rozwiązania zastosowane w modelu CombiSteam. Ten sprzęt jest wyjątkowo cichy i intuicyjny w użyciu – zawdzięcza to prostemu w obsłudze, dotykowemu menu oraz funkcji VelvetClosing, która gwarantuje łagodne i ciche domykanie drzwi piekarnika. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa Twojego i Twojej rodziny, drzwi frontowe złożone zostały z kilku warstw szkła, dzięki czemu pozostają chłodne w dotyku. Wentylator w rozmiarze XL sprawia, że wszystkie potrawy gotują się równomiernie, a blacha do pieczenia InfiSpace jest o 20% większa niż standardowa. Z piekarnikiem parowym CombiSteam masz możliwość pieczenia na trzech poziomach jednocześnie, więc przygotowanie dużego posiłku za jednym razem to żaden problem.

Wygodne i intuicyjne dotykowe menu zapewnia Ci dostęp do książki kucharskiej i predefiniowanych programów

Czyszczenie piekarnika nie musi być horrorem! Na myśl o mozolnym szorowaniu piekarnika, niejednej osobie przebiega po plecach zimny dreszcz! A gdyby tak piekarnik w Twojej wymarzonej kuchni… czyścił się sam? Urządzenia Electrolux to potrafią! Piekarniki pyrolityczne nagrzewają się do temperatury 500°C, w której zabrudzenia zamieniają się w drobny popiół, łatwy do wytarcia zwykłą szmatką. Powłoki katalityczne – powłoka katalityczna pochłania zabrudzenia z tłuszczu i aktywuje się przy regularnym nagrzewaniu do temperatury 220°C. Tłuszcz ulega utlenieniu, a powierzchnia piekarnika pozostaje czysta. Czyszczenie parowe – dyskretny wyświetlacz piekarnika Electrolux przypomina o konieczności czyszczenia. Wszystkie resztki i tłuszcz zostają uwolnione za pomocą pary i bez problemu można je usunąć za pomocą szmatki, aby powierzchnia pozostała idealnie czysta. AquaClean – wilgoć wewnątrz piekarnika tworzy parę, która uwalnia pozostałości jedzenia i tłuszczu w komorze. Brzmi jak marzenie, prawda? 🙂
A co z czyszczeniem piekarnika z zewnątrz? Jeśli wybierasz urządzenie z frontem stalowym zwróć uwagę, czy posiada powłokę Antifingerprint, tj. zabezpieczenie przed odciskami palców.

Szara kuchnia od zaufanego dostawcy

Mamy nadzieję, że tych kilka powyższych porad pomoże Ci w mądrym wyborze piekarnika do Twojej wymarzonej kuchni! Rozwiązania stosowane w urządzeniach Electrolux są inspirowane ponad 100 letnim doświadczeniem marki w tworzeniu sprzętów przeznaczonych do profesjonalnych kuchni. Jeśli ufają im szefowie restauracji, to spokojnie możesz polegać na nich w czasie kuchennych zmagań w Twoim domu! Sprzęt Electrolux dostępny w naszym salonie.

Wykonaj nasz test i poznaj swoją wymarzoną kuchnię!

Przed podjęciem decyzji o zakupie kuchni warto zacząć od określenia swoich gustów i potrzeb. Zachęcamy do wypełnienia specjalnego quizu, na podstawie odpowiedzi nasi eksperci przygotują dopasowane indywidualne dla Państwa wskazówki.

Przejdź do Testu

Podobne artykuły

rodzaje kuchni
czysta biała kuchnia
mała kuchnia