fbpx

Kuchnia w czasie pandemii

Kuchnia w czasie pandemii

Ponad rok temu rzeczywistość mocno nas zaskoczyła. Do tego stopnia, że zmusiła nas do pozostania w domach. Pracujemy i uczymy się przynajmniej w części zdalnie, co powoduje pewne konsekwencje. Jedną z nich jest konieczność częstszego przygotowywania posiłków choćby dlatego, że nasze dzieci pozostały w domach i nie korzystają ze szkolnej stołówki, a restauracje działają w mocno ograniczonym zakresie. Dlatego najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem w naszych „czterech ścianach” stała się właśnie kuchnia. Przyjrzymy się czy pandemia wpłynęła w jakikolwiek sposób na kuchenne trendy, na nasze decyzje, na stosowane rozwiązania?

Pandemia i wynikający z niej lockdown zweryfikowały nasze potrzeby, jeśli chodzi o użytkowanie kuchni. Ponieważ spędzamy w niej więcej niż dotychczas czasu, jak nigdy stawiamy na wygodę i widzimy więcej nietrafionych rozwiązań. Dotyczy to różnych aspektów: rozplanowania szafek, rodzaju szafek, wyposażenia szuflad czy wyboru materiałów. Dlatego od ponad roku zauważalny jest w projektowaniu trend rozważniejszego planowania kuchni. Użytkownicy częściej niż zazwyczaj stawiają na ergonomię, czyli praktyczne rozwiązania ułatwiające przechowywanie, gotowanie i utrzymanie kuchni w czystości. Dlatego większość Klientów wie już co oznacza „trójkąt roboczy” w kuchni. Ponadto, obserwujemy, że coraz częściej decydujemy się na bardzo solidne materiały, które poradzą sobie na przykład z częściej obecnie używanymi środkami dezynfekującymi.

Blaty w kuchni

Najczęściej i najintensywniej eksploatowanym elementem kuchni są blaty. Dlatego muszą charakteryzować się niezwykłą trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy działanie wilgoci. Poza stałą kolekcją wysokiej jakości blatów dostępnych w naszych salonach, pojawiła się oczekiwana nowość: blaty kwarcowe firmy Nobilia! Weszły do naszej oferty w idealnym momencie, właśnie wtedy, gdy w wielu domach częstsze przebywanie w kuchni stało się normą. Nasze kwarcowe blaty nawet bez dodatkowej impregnacji są wodoodporne. Ta cecha sprawia, że idealnie nadają się również do użytkowania w łazienkach. By sprostać różnym oczekiwaniom i odmiennym gustom, produkujemy je w trzech kolorach (biały, kamień naturalny oraz czarny) i dwóch grubościach 12 mm i 38 mm.

Kolejną odpowiedzią naszej fabryki na potrzebę jeszcze bardziej praktycznych rozwiązań w kuchni są cztery nowe dekory bestsellerowych blatów Xtra, które od 2021 roku pokrywane są dodatkowa powłoką antybakteryjną microPLUS®. Higiena na plus!

Nowe fronty bez odcisków palców

Nieco mniej i w inny sposób eksploatowane, ale równie często używane są fronty kuchenne. W dobie pandemii, często zmęczeni codziennym przygotowywaniem kilku posiłków i sprzątaniem po tym procesie, częściej niż zwykle pytamy czy się nie brudzą, czy widać na nich odciski palców, bo oczywiście chcemy sobie pomóc i ‘zaoszczędzić’ dodatkowej pracy. Na szczęście dziś nie musimy rezygnować z walorów wizualnych na rzecz tych praktycznych. Na przykład nasz nowy front w kolorze orzecha jest tak praktyczny w użytkowaniu (nie widać na nim kurzu, odcisków palców), jak i bardzo elegancki.

Kuchnia na wymiar w ciemnych barwach od culina3d

Z pomocą w utrzymaniu czystości przychodzi nam też nowy piękny front, bardzo przyjemny w dotyku, z dodatkową powłoką chroniąca przed zabrudzeniami. Przekonali się już o tym użytkownicy tej samej linii frontów, które dotychczas występowały w kolorze czarnym, białym i zielonym. Teraz dołączył do nich kolor piaskowy.

Jasna kuchnia od culina3d

Zarówno wspomniane fronty jak i kwarcowe blaty mają swoje odpowiedniki, jeśli chodzi o pokrycie niszy między szafkami dolnymi i górnymi. Ten trend pozostaje niezmienny; coraz rzadziej decydujemy się na wyłożenie wnęki płytkami czy szkłem. Rozwiązanie to wybierają najczęściej „minimaliści” (ogranicza nam ilość faktur i kolorów w pomieszczeniu, ujednolica je wizualnie).

Szara otwarta i nowoczesna kuchnia od zaufanego producenta

Funkcjonalność przede wszystkim

Spędzając więcej niż dotychczas czasu w domach, cenimy sobie przede wszystkim wygodę. Stopień naszej wygody określany jest odpowiednimi systemami przechowywania (szafkami i szufladami). Prym wiodą narożne szafki, które pozwalają na przechowywanie dużych naczyń bez konieczności wkładania większego wysiłku. Projektując nasze kuchnie decydujemy się też coraz częściej na wysokie carga, w których schować możemy praktycznie wszystko (wybierając szafy z odpowiednim obciążeniem), wykorzystując przy tym całą dostępną przestrzeń.

Jak wynika z powyższych przykładów, częstszą pracę w kuchni możemy sobie w znacznym stopniu ułatwić i umilić, nawet w czasie pandemii wybierając rozwiązania, które bardzo nam w tym pomogą. Wystarczy dobrze przemyślany projekt i wybór odpowiednich materiałów

Wykonaj nasz test i poznaj swoją wymarzoną kuchnię!

Przed podjęciem decyzji o zakupie kuchni warto zacząć od określenia swoich gustów i potrzeb. Zachęcamy do wypełnienia specjalnego quizu, na podstawie odpowiedzi nasi eksperci przygotują dopasowane indywidualne dla Państwa wskazówki.

Przejdź do Testu

Podobne artykuły

bezpieczne kuchnie
Jasne meble kuchenne w stylu prowansalskim
Kuchnia z salonem na poddaszu