fbpx

Kuchnie na wymiar – na co zwrócić uwagę? Cz. 1

Kuchnia w kolorze ciemnozielonym culina3d

Kuchnie na wymiar – na co zwrócić uwagę? Cz. 1

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Gotujemy, pieczemy, zmywamy, pijemy herbatę czy kawę podczas porannego przeglądu wiadomości. To miejsce spotkań z domownikami, z rodziną i z przyjaciółmi. Biorąc pod uwagę szereg rozmaitych działań, które podejmujemy w pomieszczeniu zwanym ,,sercem domu”, chyba nie mamy wątpliwości, że miejsce to powinno być zaprojektowane tak, by było przede wszystkim funkcjonalne. Wspaniale jest mieć wszystko pod ręką gdy czeka nas intensywne gotowanie przed większymi uroczystościami. Dlatego rozmieszczenie mebli powinno być również intuicyjne. Projekt kuchni powinien być przemyślany bo późniejsze wprowadzanie ewentualnych zmian może być dość kłopotliwe – a tego chcemy uniknąć.
Co jest ważne przy projektowaniu kuchni na wymiar?
Przedstawiamy kilka najistotniejszych aspektów, na które warto zwrócić uwagę:

Podstawowe pytania

Zakup kuchni jest inwestycją na lata więc pierwszorzędną kwestią jest odpowiedzenie sobie na pytania: dla kogo będzie kuchnia, komu będzie służyła oraz jakie nasze oczekiwania i potrzeby ma spełniać? W tym miejscu należy się zastanowić, czy uporamy się z odpowiedzią na to pytanie sami, czy jednak warto zdecydować się na pomoc doświadczonych projektantów, od których otrzymamy wsparcie, wiedzę i konkretny plan działania tak, aby nasza kuchnia była idealnie spersonalizowana. Projektanci z salonów Culina 3D, dzięki doświadczeniu, które zdobywają od lat, będą w stanie pomóc w zagospodarowaniu nawet bardzo małych przestrzeni.

Jaki budżet na kuchnie na wymiar?

Po podjęciu powyższych decyzji powinniśmy określić budżet, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na remont lub wyposażenie nowej kuchni. Informacja  ta będzie niezwykle istotna dla projektantów, po to by mogli w sposób realny zaproponować nam projekt wymarzonej kuchni spełniającej nasze wymagania. Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że to my decydujemy o ostatecznym kształcie kuchni dlatego mamy prawo zadawać pytania, zmieniać projekt czy proponować swoje rozwiązania. Jeśli zdecydujemy się podać projektantowi kwotę, którą chcemy przeznaczyć na nową kuchnię, powinniśmy też wspomnieć o niezbędnych sprzętach i meblach, bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Doświadczeni projektanci i w tym aspekcie przyjdą z pomocą.

Biała kuchnia z brązowym blatem culina3d

Meble – na co zwrócić uwagę?

Odpowiedni wybór mebli pomoże nam w dokładniejszym określeniu budżetu. Zależy on od kilku czynników, m. in. wyboru koloru, stylu czy materiału.

  • styl – w tym aspekcie możemy puścić wodze fantazji, usiąść wygodnie w fotelu i wyobrazić sobie kuchnię w wymarzonym dla nas stylu; taką, w której będziemy się czuć najlepiej i która będzie współgrać z naszym charakterem. Może jesteś miłośnikiem klasyki i szykowna elegancja oraz praktyczne funkcje będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę? Kuchnie klasyczne w naszej ofercie możesz obejrzeć klikając tutaj. Jeśli jednak ciągnie Cię do współczesnych aranżacji kuchennych czyli minimalistycznych rozwiązań, innowacyjnej swobody to na pewno znajdziesz coś interesującego dla siebie tutaj. A może nie lubisz się ograniczać jedną stylistyką – odważ się na stworzenie własnej! Mieszaj style, łącz! Jeśli potrzebujesz inspiracji, projektanci w naszych salonach w Poznaniu i Bydgoszczy z chęcią doradzą Ci jak zaprojektować kuchnię Twoich marzeń.
  • kolor – chyba jednym z najczęściej wymienianych aspektów, na które zwracamy uwagę wybierając kuchnię jest kolor. Nie bez przyczyny; kolory oddziałują na każdego, dana barwa wpływa na nasz nastrój i samopoczucie. Wiele projektantów decyduje się na wykorzystanie odcieni czerwieni i pomarańczy, które wprawiają w przyjemny nastrój. Ciekawostką jest, że kolory te oddziałują pozytywnie na nasz układ trawienny. Niektórzy lubią proste, stonowane kolory, dlatego przy wyborze ubrań decydują się na barwy monochromatyczne, a inni tętnią całą gama kolorów od stóp do głów. Podobnie traktujemy kuchnię. Dobieramy dla niej kolorystykę stonowaną lub z odważnymi akcentami kolorystycznymi. Wszystko zależy od naszych upodobań. Dodatkowo mamy również opcję wyboru frontów matowych czy z połyskiem. Coraz częściej spotykane są również kolorystyczne wariacje, jak np. zestawienie jasnych frontów z ciemnymi blatami lub na odwrót, co również nadaje kuchni charakteru.­
  • materiał i jakość – kolejnym bardzo ważnym elementem przy projektowaniu kuchni jest wybór materiałów z jakich będą wykonane meble kuchenne. Zwracajmy uwagę na jakość mebli! Jest to temat na tyle ważny, że planujemy omówić go szczegółowo w osobnym wpisie. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Analiza aspektów związanych z projektowaniem kuchni na wymiar jest tematem tak obszernym, że nie sposób zawrzeć wszystkich istotnych informacji w jednym artykule. Dlatego już teraz zapraszamy do kolejnego wpisu na ten temat, stanowiącego kolejną część z serii ,,Kuchnie na wymiar – na co zwrócić uwagę?”

Oprócz powyższych wskazówek mamy również dla Państwa quiz, który jest niezwykle pomocny we wstępnym określeniu naszych potrzeb przed przystąpieniem do zakupu kuchni. Zachęcamy do wypełnienia quizu! Nasi eksperci przygotują indywidualnie dopasowane dla Państwa wskazówki. QUIZ

Druga część wpisu już na stronie: Kuchnie na wymiar – na co zwrócić uwagę? Cz. 2

Podobne artykuły

kuchnia w domku letniskowym
projektowanie kuchni na wymiar
Stylowa kuchnia w granatowym kolorze