fbpx

Nasz łańcuch dostaw – ścisła współpraca

Łańcuch dostaw to obecnie temat często dyskutowany również przez konsumentów.  Niestety, obecne wydarzenia w świecie handlu pokazują, że nawet najmniejszy błąd nawigacyjny w Kanale Sueskim może mieć katastrofalne skutki dla międzynarodowych łańcuchów dostaw. Dlatego Nobilia, gdy tylko to możliwe, współpracuje z lokalnymi dostawcami.

Regionalny kierunek: myśl globalnie, działaj lokalnie!

W firmie Nobilia „myślimy globalnie, działamy lokalnie”. Motto to sprawdza się w przypadku naszych Klientów, środowiska, jak i współpracy z naszymi dostawcami. Nasza polityka umożliwia szybkie działanie, skraca czas transportu co w ogromnym stopniu przyczynia się do obniżenia emisji CO2. 80% naszych dostawców ma siedzibę w Niemczech, a 50% prowadzi działalność w promieniu 50 km od naszej siedziby w Verl. Około połowę gotowych kuchni sprzedajemy w Niemczech, a kolejne 30% w sąsiadujących krajach europejskich. Łańcuchy dostaw nie stanowią więc dla nas problemu. Jesteśmy firmą głęboko zakorzenioną w naszym rodzimym regionie.

Na równych zasadach – współpraca z dostawcami oparta na partnerskich relacjach

Naszą współpracę z dostawcami traktujemy jako długoterminowe partnerstwo. Z ponad połową naszych dostawców współpracujemy już od ponad 20 lat, ponieważ tylko w ten sposób możemy wspólnie się doskonalić i tworzyć płynne procedury i procesy, które minimalizują trudności. Ten styl współpracy oznacza również, że jesteśmy lojalni wobec naszych partnerów również w czasach kryzysu. Nawet jeśli ich praca jest zakłócona siłami wyższymi, stoimy po ich stronie. Dotyczy to w szczególności mniejszych firm, dla których Nobilia stanowi znaczną część ich działalności, i w których miejsca pracy zależą od współpracy z Nobilią.

Audyty dostawców: dla sprawnego łańcucha dostaw

Im lepszy dostawca, tym współpraca jest łatwiejsza i wydajniejsza. Ma to wpływ na poziom stresu, koszty i ochronę zasobów. Jeśli jakikolwiek towar otrzymany od dostawcy nie spełnia naszych oczekiwań, nie kwalifikujemy go do naszego asortymentu. Aby uniknąć takich sytuacji, przeprowadzamy audyty dostawców, podczas których badamy ich procesy i procedury oraz identyfikujemy niedociągnięcia. Następnie, wspólnie z dostawcami, opracowujemy rozwiązania. W firmie Nobilia audyty są przeprowadzane za każdym razem, gdy pojawia się możliwość współpracy  z nowym dostawcą i powtarzane są w regularnych odstępach czasu.

Kliknij na daną ikonkę, aby dowiedzieć się więcej o naszych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju!

Możesz również powrócić do strony głównej klikając tutaj.