fbpx

Meble kuchenne na wymiar. Największe zalety takiego rozwiązania.

Duża brązowa kuchnia z wyspą od Culina3d

Meble kuchenne wykonywane na wymiar są zwykle droższe od mebli gotowych produkowanych seryjnie i złożonych w zestaw dostępny w sklepach, warto jednak pamiętać, że płacąc wyższą cenę zyskujemy zdecydowanie więcej możliwości i niezliczenie więcej korzyści. Przedstawiamy najważniejsze z nich. Kuchnia na wymiar to marzenie wielu z nas, zwłaszcza tych, którzy uwielbiają gotować i potrzebują kuchni w pełni dopasowanej do swoich potrzeb i przyzwyczajeń. Meble kuchenne na zamówienie to dla niektórych luksus, na który decyduje się coraz więcej osób, a to za sprawą wielu zalet takiego rozwiązania.

Biała kuchnia klasyczna od zaufanego dostawcy

1. Zindywidualizowany projekt dostosowujący zabudowę do naszych upodobań oraz możliwości fizycznych.

To naszym zdaniem najważniejsza zaleta mebli na wymiar. Czas poświęcony na rozmowę z doświadczonym projektantem mebli kuchennych i przedyskutowanie wszystkich naszych potrzeb, upodobań ale też ograniczeń takich jak wzrost lub niepełnosprawność, skutkuje zaprojektowaniem wymarzonej zabudowy kuchennej. Taka kuchnia zachwyca nas nie tylko swoim pięknem, ale też praktycznymi rozwiązaniami, ergonomią a przez to idealnym zgraniem z nami, czyli jej użytkownikami.

Dobrze zaprojektowana kuchnia na wymiar powinna uwzględniać nie tylko potencjał lub ograniczenia przestrzeni, ale też nasze cechy indywidualne takie jak wzrost, prawo/leworęczność, oraz pewne upodobania, jak na przykład długie paznokcie. Może brzmi to zabawnie, ale takie upodobanie też można wziąć pod uwagę bo może ono stanowić pewnego rodzaju ograniczenie przy niektórych typach frontów (specjalnie frezowanych do rozwiązań bez uchwytowych), o czym rzadko się wspomina. Chcemy zwrócić uwagę, że w takim przypadku doświadczony projektant rozpoznający potrzeby swojego klienta zaproponuje mu raczej kuchnię bez uchwytową typu Line N niż uchwyt frezowany czy nabijany na front.

Szara połyskująca kuchnia na wymiar culina3d

2. Meble na wymiar - ratunek dla małych kuchni

W przypadku małych kuchni, dobry projektant to prawdziwy skarb. To właśnie w małej przestrzeni można maksymalnie wykorzystać każdy centymetr powierzchni i jednocześnie uniknąć koszmarnego efektu całkowitego „zagracenia” przestrzeni. Należy też pamiętać o uzyskaniu wrażenia lekkości, co jest możliwe również dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów i kolorów.

3. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Problem optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni, dotyczy nie tylko małych, ale również dużych kuchni. Rzadko kiedy, za pomocą gotowych mebli, uda nam się zabudować przeznaczone do tego przestrzenie. Szpary czy dziury nie tylko wyglądają źle, ale oznaczają też utratę przestrzeni magazynowej. Zaletą kuchni na wymiar jest właśnie pełne zagospodarowanie wszystkich zakamarków i zrobienie z nich w pełni użytecznych szafek na przykład typu cargo, schowków czy narożników.

Biała klasyczna kuchnia na wymiar culina3d

4. Dowolne wymiary i rodzaje szafek

Kolejną bardzo ważną zaletą kuchni na wymiar jest możliwość ustalenia wysokości zabudowy szafek dolnych, dopasowując jądo wzrostu osoby najczęściej wykonującej pracę w kuchni. Idealna wysokość blatu roboczego to około 10-15 centymetrów poniżej zgięcia (90stopni) ręki w łokciu. Możemy też sami zdecydować czy dana szafka ma być wąska czy szeroka, czy ma zawierać półki czy szuflady, w ten sposób dopasowując szafki do naszych potrzeb i przedmiotów, które zamierzamy w nich przechowywać.

5. Zabudowa wszystkich urządzeń AGD

Niezwykle ważną zaletą jest możliwość zabudowania różnych urządzeń AGD. Meble na wymiar pozwalają ukryć wiele sprzętów za frontami szafek i całych szaf. Lodówki i zmywarki, a czasem też pralki, możemy ukryć w pięknych meblach zaprojektowanych w ulubionym stylu. Zabudowa kuchenna przygotowana na wymiar pozwoli uniknąć złego efektu wizualnego, a jednocześnie zapewni swobodny dostęp do ukrytych urządzeń.

6. Wybór szafek górnych

Obecnie istnieje kilka rodzajów szafek górnych. Mogą to być tradycyjnie otwierane szafki z półkami, przeszklone witryny lub poziome, szerokie klapy. Wybierając meble kuchenne na wymiar, możemy wybrać takie szafki, które najbardziej odpowiadają nam stylem i funkcjonalnością.

7. Możliwość zabudowy pod sam sufit

Zdarzają się sytuacje, gdy metraż naszej kuchni nie jest zbyt duży, ale ilość przedmiotów do przechowania ogromna. Jednym z rozwiązań, które Państwu proponujemy jest wysoka zabudowa szafek górnych, aż po sam sufit. Dzięki temu wykorzystamy każdy centymetr wolnej przestrzeni, otrzymując sporo dodatkowego miejsca. Nie jesteśmy zwolennikami zabudowy po sam sufit w kuchniach maleńkich ale czasem takie rozwiązanie to konieczność; wtedy efekt lekkości projektant może uzyskać za pomocą odpowiednio dobranych dekorów.

8. Wygodne systemy

Na rynku istnieje wiele ciekawych rozwiązań, które w znacznym stopniu podnoszą funkcjonalność kuchni. Możemy wybierać spośród systemów narożnych takich jak Le Mans czy Magic Corner, organizerów do szuflad, sortowników odpadów czy szuflad pod zlewozmywak.

9. Efektowne i użyteczne oświetlenie

Oświetlenie w kuchni jest ważne, nie tylko ze względów estetycznych, ale też czysto praktycznych. Zamawiając kuchnię na wymiar, sami decydujemy, w których miejscach potrzebujemy punktów świetlnych i jakiego typu powinny one być.

10. Bezawaryjne szuflady

Kuchnie na wymiar są z reguły droższe od gotowych, sklepowych zestawów. Wynika to często z wyższej jakości zastosowanych materiałów czy zaawansowanych systemów prowadnic do szuflad. Szuflady te nie tylko wyglądają bardzo estetycznie , ale przede wszystkim cechują się niezawodnością oraz wysoką jakością ruchu, nawet przy dużym obciążeniu. O systemach cichego, delikatnego domykania nie trzeba wspominać, gdyż jest to już standard w szufladach tego typu.

11. Indywidualny wygląd i charakter kuchni

Największą zaletą kuchni na wymiar jest to, że jej wygląd i charakter zależy tylko od nas samych. Oznacza to, że mamy wpływ na to jak nasza kuchnia będzie wyglądać i jak bardzo będzie funkcjonalna. Oznacza to również, że nie ma dwóch takich samych projektów bo każdy jest indywidulany i w 100% dopasowany do naszych potrzeb i stylu życia.

Biało pomarańczowa duża kuchnia z wyspą culina3d

12. Dowolność w wyborze wszystkich elementów kuchni

Zamawiając meble kuchenne na wymiar, możemy zdecydować o każdym elemencie naszej przyszłej kuchni. Możemy wybrać kolor blatów, materiał i wzór frontów, rodzaj uchwytów i oświetlenia, korpusy szafek, rodzaj szuflad i systemów otwierania szafek, czy nawet kolor pojedynczej szafki. Wszystko to sprawia, że z pomocą świetnego projektanta, stworzymy wymarzoną kuchnię.

13. Wyższa jakość

Meble na wymiar największych światowych producentów mebli, do których należy Nobilia, są produkowane z najwyższej jakości materiałów. Liderzy ci, testują swoje rozwiązania i materiały na wiele lat funkcjonowania. W przypadku mebli firmy Nobilia jest to aż 15 lat, a to oznacza że przy prawidłowym użytkowaniu, meble nie zmienią swojej formy czy koloru. Dzięki temu, meble i systemy są w większości przypadków bezawaryjne i będą nam służyć przez wiele długich lat.

14. Niestandardowe rozwiązania

Meble na zamówienie to również wiele niestandardowych rozwiązań, takich jak blat wchodzący w okno zamiast parapetu, nietypowe wymiary szafek, funkcjonalne szuflady pod zlewozmywakiem i piekarnikiem, czy wąskie wyciągi cargo.

Gdzie zamówić?

Wybierając meble kuchenne na wymiar, macie Państwo pewność, że Wasza przyszła kuchnia będzie odzwierciedleniem indywidualnych potrzeb i upodobań.
Zapraszamy do naszego Studia Mebli Kuchennych CULINA 3D, gdzie przygotujemy bezpłatną wycenę oraz projekt i wizualizację. Zachęcamy również do, polubienia nas na Facebooku

Wykonaj nasz test i poznaj swoją wymarzoną kuchnię!

Przed podjęciem decyzji o zakupie kuchni warto zacząć od określenia swoich gustów i potrzeb. Zachęcamy do wypełnienia specjalnego quizu, na podstawie odpowiedzi nasi eksperci przygotują dopasowane indywidualne dla Państwa wskazówki.

Przejdź doTestu

Podobne artykuły

kuchnia w domku letniskowym
projektowanie kuchni na wymiar
Stylowa kuchnia w granatowym kolorze