fbpx

Meble na wymiar

Meble na wymiar

Świat mebli na wymiar, to świat, w którym możecie Państwo zaaranżować pomieszczenie w wymarzony przez Was sposób. W ramach trzymania się pewnych zasad projektowania, doświadczony projektant stworzy wspólnie z Państwem projekt, który najlepiej będzie odpowiadał na Państwa oczekiwania i potrzeby. Obecnie coraz więcej osób stojących przed wyzwaniem związanym z remontem starej lub projektowaniem nowej kuchni w domu lub mieszkaniu decyduje się na meble na wymiar. Decyzja taka jest w pełni uzasadniona bo idealnie wymierzone meble dają ogrom możliwości i sposobów na rozwiązanie rozmaitych zagadnień projektowych. Zabudowa kuchenna na wymiar  gwarantuje przede wszystkim oryginalnie urządzone wnętrze, dopasowane do Państwa potrzeb i gustu. Mamy wtedy możliwość stosowania w kuchni oczekiwanego wzornictwa, dobierania funkcjonalnych rozwiązań (np. zabudowy pod skosem) oraz maksymalnego, ergonomicznego wykorzystania danej przestrzeni, co szczególnie polecane jest osobom dysponującym pomieszczeniem o mniejszym metrażu. Na opcję indywidualnie dobranych mebli skuszą się też  osoby, które marzą o nietuzinkowo urządzonym pomieszczeniu.

Meble na wymiar - projekt

Do tego, że aranżację kuchni na wymiar warto oprzeć na profesjonalnie przygotowanym projekcie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Każdą wyjątkową koncepcję dobrze jest najpierw stworzyć „na papierze”. Radzimy, by swoje zamierzenia przedyskutować z doświadczonym projektantem ze studia mebli kuchennych. Taki projektant/projektantka pomoże nam rozwiązać różne kwestie (techniczne i wizualne) i zwróci uwagę na te aspekty, które bez profesjonalnej wiedzy łatwo pominąć. Z pewnością zaproponuje też wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań, dbając przy tym o zachowanie funkcjonalności i ergonomii kuchni. Aby zabudowa była jak najlepiej dopasowana do potrzeb Właścicielki lub Właściciela,  doświadczony projektant zapyta Was o różne szczegółowe kwestie. Wszystkie szczegóły dotyczące projektu należy przedyskutować: potrzeby i upodobania Klienta,  jak również cechy szczególne takie jak wzrost (który wpłynie choćby na wysokość blatów), leworęczność/praworęczność, wiek, liczba domowników i użytkowników kuchni, styl życia, obecność dzieci. Takie niuanse jak na przykład długość paznokci głównego użytkownika kuchni mogą wpłynąć na rodzaj uchwytów w wybranej zabudowie (projektant poleci zapewne kuchnię bezuchwytową w trosce o jak najbardziej komfortowe użytkowanie). Odpowiedni projekt jest niezwykle przydatny w przypadku małych kuchni bo pozwoli uniknąć efektu „zagracenia” i sprawi, że kuchnia zostanie funkcjonalnie zaaranżowana. Obecnie na rynku oferowane są liczne rozwiązania, jak choćby szafki narożne, rozmaite moduły, regulowane stoły czy szafki cargo, mające na celu maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Klienci na spotkaniach pomiarowych często mówią, że nie potrafią do końca sobie wyobrazić danego projektu. Dlatego nasz zespół projektantów szybko zareagował na Państwa potrzeby – i w salonach Culina 3D możliwa jest wizualizacja danego projektu kuchni oraz obejrzenie jej dzięki okularom VR. Jeszcze przed przystąpieniem do realizacji projektu, możecie Państwo obejrzeć projekt kuchni w wirtualnej rzeczywistości! Możliwość taka niesamowicie ułatwia wyobrażenie sobie finalnego efektu i pozwala upewnić się czy wybrane rozwiązania odpowiadają nam kolorystycznie i funkcjonalnie. Dodatkowo, skutkuje to możliwością wprowadzania zmian, uwag i aktualizacji do projektu. A na końcu jeszcze raz zobaczyć swoja wymarzoną kuchnię w wymiarze 3D.

Meble na wymiar – o czym jeszcze warto pamiętać?

Koniecznie musimy pamiętać o tym, że meble na wymiar wymagają dokładnych i starannych pomiarów. Wszystkie elementy muszą być do siebie dopasowane, a każdy moduł idealnie wpisywać się w przeznaczoną dla niego przestrzeń. Własnoręczne pomiary wystarczą dla stworzenia początkowego projektu oraz wizualizacji, ale przed przystąpieniem do realizacji pomieszczenie musi zostać wymierzone przez profesjonalistę zaopatrzonego w precyzyjne narzędzia. Należy również w tym czasie wybrać materiały, kolory itd, które mają wpływ na końcowy efekt i trwałość mebli. O tym, na co warto zwrócić uwagę przy doborze mebli na wymiar pisaliśmy tutaj.

Podsumowując, meble wykonywane na wymiar mają tę wspaniałą cechę, że ich wygląd i charakter zależy tylko od Państwa potrzeb i upodobań (oczywiście w ramach sztuki projektowej). Oznacza to, że macie Państwo bardzo duży wpływ na wygląd kuchni, a każdy projekt jest jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Decydując się na meble z salonów Culina 3D otrzymacie Państwo profesjonalne doradztwo oraz gwarancję najwyższej jakości niemieckich produktów (pochodzą od niemieckiego producenta mebli Nobilia; charakteryzują się najlepszą jakością wykorzystywanych materiałów i trwałością na lata). Serdecznie zapraszamy do salonów Culina 3D! Przygotujemy dla Państwa bezpłatną wycenę, projekt oraz wizualizację kuchni, aby wspólnie stworzyć Waszą kuchnię marzeń!

Podobne artykuły

kuchnia w małym mieszkaniu
kuchnia w domku letniskowym
projektowanie kuchni na wymiar