fbpx

Nowoczesne funkcje w zmywarkach

W dzisiejszych czasach, kiedy wybieramy sprzęt AGD do naszej kuchni, zmywarka jest tym urządzeniem, na zakup którego decyduje się zdecydowana większość z nas. Trudno nam wyobrazić sobie funkcjonowanie w kuchni bez pomocy zmywarki. Zazwyczaj znamy główny podział zmywarek ze względu na ich wielkość i rodzaj zabudowy: zmywarka do zabudowy 45 cm lub 60 cm, kompaktowa zmywarka do zabudowy, zmywarka wolnostojąca 45 cm lub 60 cm, kompaktowa zmywarka wolnostojąca, a także podział ze względu na energooszczędność (zazwyczaj w klasie A i wyżej). Ale czy jesteśmy świadomi jak dalece zaawansowane są rozwiązania projektantów i inżynierów jeśli chodzi o nowoczesne funkcje w zmywarkach? Warto się z nimi zapoznać bo zdecydowanie wpływają na nasze poczucie komfortu podczas pracy w kuchni. Przedstawiamy kilka najnowocześniejszych ułatwień.

System Comfort Lift®

Zmywarki z systemem ComfortLift® firmy Electrolux to pierwsza na świecie zmywarki posiadające podnoszony dolny kosz na ergonomiczną wysokość. System ten pozwala uzyskać łatwy dostęp do wszystkich naczyń zarówno podczas wkładania i wyjmowania naczyń ze zmywarki. Unikalny mechanizm pozwala jednym płynnym ruchem unieść dolny kosz na wygodną wysokość; wystarczy lekko ścisnąć uchwyt. Jest to na tyle przydatne rozwiązanie, że będziecie długo zastanawiać się, dlaczego nikt nie wymyślił go wcześniejJ. Dzięki temu mechanizmowi, nie trzeba schylać się aby załadować lub rozładować zmywarkę.

System Quick Select

QuickSelect to proste, szybkie i intuicyjne sterowanie zmywarką. Wybierz czas i dodatkowe opcje, a zmywarka Electrolux zajmie się resztą. Dzięki zmywarce z systemem QuickSelect nie musisz zgadywać, jaki program zmywania będzie najlepszy dla naczyń. Ty wybierasz, ile czasu możesz przeznaczyć na zmywanie, a urządzenie dobiera optymalne parametry. W ten sposób, ekspresowo wybierzesz odpowiedni cykl zmywania. To prostsze niż kiedykolwiek dotąd – wystarczy przesunąć palcem, aby wybrać czas trwania cyklu, a następnie, dotknięciem palca dodatkowe opcje, które podpowiada na wyświetlaczu zmywarka.

Kosz Maxi Flex

Kosz MaxiFlex został zaprojektowany tak, aby pasował do sztućców i przyborów kuchennych o różnych kształtach i rozmiarach. Niezależnie od tego, czy są one duże, czy mają nieregularny kształt, można je łatwo i wygodnie ułożyć dzięki elastycznym przegrodom i głębokiej szufladzie. Takie rozwiązanie daje swobodę załadunku.

Technologia AirDry

Technologia AirDry w zmywarkach Electrolux  to 3 razy lepsze efekty suszenia i niższe zużycie energii w każdym cyklu. W końcowej fazie cyklu zmywania, zamek Diamond Lock uchyla automatycznie drzwi zmywarki na 10 cm. Dzięki technologii Air Dry następuje naturalna wymiana powietrza i natychmiastowe schnięcie naczyń, nawet tych plastikowych.  Nie musisz już wyjmować naczyń zaraz po zmywaniu. Dzięki systemowi AirDry możesz wyjść na zakupy i rozładować zmywarkę dopiero po powrocie, a naczynia będą suche, wolne od zapachów i zacieków. Co więcej zmywarka zużyje mniej energii. Technologia AirDry jest też bezpieczna dla blatów kuchennych.

Minimalne zużycie energii 

Technologia AirDry gwarantuje najwyższą energooszczędność w postaci klasy A+++, nie tylko w programie standardowym Eco 50, lecz także w najczęściej używanych programach: Auto Sense 45-70, Szkło 45 oraz Intensywny 70°przeznaczonym do zmywania silnie zabrudzonych naczyń. Masz  pewność, że zmywarka nie zużywa energii między cyklami, ponieważ funkcja AutoOff automatyczne wyłącza ją po 5 minutach od zakończenia cyklu.

System SatelliteClean®

SatelliteClean® daje o wiele lepszy efekty zmywania. W odróżnieniu od konwencjonalnych ramion spryskujących, ramię SatelliteClean w zmywarkach Electrolux porusza się w kilku różnych płaszczyznach. Dzięki temu, stale zmienia kąt spryskiwania wodą, co skutkuje dokładnum umyciem nawt największych i najbrudniejszych naczyń.

Oświetlenie wewnętrzne

Automatyczne oświetlenie wnętrza zmywarki to praktyczne udogodnienie, dzięki któremu nie przeoczysz żadnego naczynia. Oświetla ono wnętrze zmywarki, więc wszystko widać jak na dłoni. To ułatwia załadunek i rozładunek urządzenia.

Kontrola czasu

Funkcja Time Manager
skróci tryb zmywania nawet o połowę. Modele zmywarek posiadające tę funkcję pozwalają wybrać swój ulubiony cykl zmywania i uzyskać lśniące naczynia w mgnieniu oka! To idealne rozwiązanie podczas przyjmowania gości!

Funkcja Time Beam
Wyświetlacz TimeBeam® informuje na bieżąco o postępach cyklu zmywania. Wyświetla potrzebne informacje na podłodze pod urządzeniem, dzięki czemu wiadomo, ile jeszcze pozostało czasu do zakończenia cyklu. Nie musisz już więcej tego zgadywać!

Funkcja Beam on Floor
sygnalizuje pracę zmywarki w postaci kolorowej wiązki światła widocznej na podłodze.

Program GlassCare

Z myślą o wyjątkowo cennych szklanych naczyniach, które wymagają nieco więcej troski, zaprojektowano silikonowe wsporniki SoftSpikes® i uchwyty SoftGrips, które delikatnie przytrzymują nasze szklanki czy kieliszki je w koszu zmywarki. Jednocześnie specjalny program GlassCare 45° myje szkło w odpowiednio niższej temperaturze, nie powodującej szoku termicznego. Chroni to nawet najdelikatniejsze kieliszki i szklanki przed pęknięciami, zarysowaniami i zmatowieniem.

Jeszcze nie tak dawno temu, zmuszeni byliśmy myć brudne naczynia ręcznie. Dziś możemy zlecić tę czynność inteligentnej zmywarce. A ponieważ musi ona wykonywać te pracę dosyć często, zastanówmy się, czy nie warto wyposażyć naszą kuchnię w taki sprzęt, który poradzi sobie ze zmywaniem, zarówno delikatnego szkła jak i ciężkich garnków, w sposób perfekcyjny.

Wykonaj nasz test i poznaj swoją wymarzoną kuchnię!

Przed podjęciem decyzji o zakupie kuchni warto zacząć od określenia swoich gustów i potrzeb. Zachęcamy do wypełnienia specjalnego quizu, na podstawie odpowiedzi nasi eksperci przygotują dopasowane indywidualne dla Państwa wskazówki.

Przejdź do Testu

Podobne artykuły

kuchnia w domku letniskowym
projektowanie kuchni na wymiar
Stylowa kuchnia w granatowym kolorze