Nowoczesne rozwiązania ułatwiające pracę w kuchni – część 1

Projektując z nami kuchnie, Klienci są bardzo często zaskoczeni ilością rozwiązań i możliwości, o których istnieniu nie mieli pojęcia. Projektanci Nobilii we współpracy z solidną niemiecką fabryką wprowadzili wiele nowoczesnych rozwiązań, które w niebywały sposób ułatwiają nam pracę w kuchni, czyniąc ją przy tym przyjemniejszą. Poniżej przedstawiamy te, które uważamy za szczególnie przydatne, oraz które cieszą się szczególnym uznaniem użytkowników.

Szafka wisząca iMove z ergonomicznymi wysuwanymi i opuszczanymi półkami

Rewelacyjne rozwiązanie dla niewysokich użytkowników kuchni oraz tych, którzy chcą wykorzystać przestrzeń w (niewielkiej) kuchni w optymalny sposób, umieszczając szafki wiszące maksymalnie wysoko.

Wewnętrzna wysuwana półka

Może zostać umieszczona zarówno w szafkach górnych jak i dolnych. Spełnia oczekiwania tych, którzy nie chcą eksponować często używanych sprzętów typu ekspres do kawy czy robot kuchenny i wolą je, z różnych przyczyń, ‘schować’.

Półka ‘Tara’

To rodzaj ‘skrytki’ sprytnie schowanej głęboko w blacie. Jest to świetne rozwiązanie służące przechowywaniu różnych produktów, zazwyczaj spożywczych, na przykład tych niezbędnych przy procesie gotowania, które warto mieć ‘pod ręką ’, np. sól, pieprz, olej itd.  Półka dostępna jest w wykończeniu stalowym lub czarnym.

Moduł z wysuwanym blatem stołowym

Świetnie sprawdzi się w maleńkich kuchniach, gwarantując sporą oszczędność przestrzeni. Blat stołowy dostępny jest w trzech szerokościach: 50 cm, 60 cm i 70 cm.

Krajalnica chowana w szufladzie

Wielozadaniową krajalnicę można sprytnie złożyć i przechowywać w bezpieczny sposób w szufladzie tak by zaoszczędzić miejsce na blacie. Rozwiązanie to można zastosować wyłącznie w szufladach o minimalnej szerokości 50 cm.

Sprytne rozwiązania z gniazdkami elektrycznymi

a) Gniazdo elektryczne EVOline wyposażone jest w ładowarkę USB. Przesuwna pokrywa ładowarki została zaprojektowana tak, że pełni rolę stacji  ładującej dla bezprzewodowych i innych odpowiednich smartfonów. Być może niektórzy uważają to urządzenie za zbędny gadżet; inni twierdzą, że to gadżet bardzo funkcjonalny.

b) Gniazdko z ładowarką USB można zamontować w każdym miejscu blatu, według uznania Klienta.

c) Chowane podwójne gniazdko EVOline V Port również zostało wyposażone w ładowarkę USB. Można je zamontować w blacie i wysuwać lub chować zgodnie z potrzebami.

Półki we wnęce kuchennej

Czy nisza lub wnęka między szafkami dolnymi i górnymi musi być wypełniona płytkami czy szkłem? Niekoniecznie! Tę przestrzeń można wykorzystać montując na ścianie półki.  Za podnoszonymi drzwiczkami, znajdują się liczne możliwości przechowywania małego sprzętu AGD, desek do krojenia, noży kuchennych i wielu innych. Moduły te montowane są również bez drzwiczek i dostępne w pełnej gamie kolorów.

Podsumowanie - Nowoczesne rozwiązania ułatwiające pracę w kuchni

Te skrótowo opisane rozwiązania stanowią tylko część sprytnych i często zaskakujących możliwości projektowych w kuchni. Dlatego już teraz zapraszamy do lektury kolejnego wpisu na ten temat. Data jego publikacji zostanie podana na naszej stronie na Facebooku.

Wykonaj nasz test i poznaj swoją wymarzoną kuchnię!

Przed podjęciem decyzji o zakupie kuchni warto zacząć od określenia swoich gustów i potrzeb. Zachęcamy do wypełnienia specjalnego quizu, na podstawie odpowiedzi nasi eksperci przygotują dopasowane indywidualne dla Państwa wskazówki.

Przejdź do Testu

Related Blogs

Posted by Tworczesky | 29 stycznia 2020
Drobiazgi w kuchni – koniec z bałaganem!
Chyba wszyscy znamy chaos panujący w kuchni wynikający z bałaganu wśród przechowywanych w niej przedmiotów. Dotyczy to szczególnie bałaganu utrzymującego się w rzeczach drobnych. Uparcie wysypujące się z torebek przyprawy,...
Posted by Tworczesky | 18 września 2019
Kuchnia w kształcie litery „L”
Kuchnia w kształcie litery L ma tę niewątpliwą zaletę, że można ją zaprojektować zarówno w małych kuchniach, jak i tych o sporych rozmiarach. Co więcej, można o niej pomyśleć w...
Posted by Tworczesky | 17 sierpnia 2019
Czy warto zabudować kuchnię pod sam sufit?
Zabudowa kuchenna pod sam sufit znana jest projektantom i klientom od wielu lat, a obecnie przeżywa swój renesans.  Co za tym idzie, zdecydowanie powiększyło się grono jej zwolenników., przekonanych o...