fbpx

Społeczna odpowiedzialność

Nie ma jednej definicji zrównoważonego rozwoju. Oprócz celów środowiskowych, termin ten obejmuje również cele rozwoju społecznego.
Jako firma rodzinna, tradycyjnie uważamy temat odpowiedzialności społecznej za bardzo ważny. Przez lata podjęliśmy wiele działań, aby pracownicy Nobilii dobrze sobie radzili.

Profesjonalne szkolenie

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ TWORZĄ LUDZIE

Co ma wspólnego szkolenie zawodowe ze zrównoważonym rozwojem? To proste: tylko wtedy, gdy ludzie zrozumieją coraz bardziej złożone procesy w produkcji mebli, będą mogli podjąć ukierunkowane działania i zminimalizować błędy i straty. Wykwalifikowani pracownicy są zatem nie tylko wymogiem skutecznego prowadzenia działalności gospodarczej, ale także siłą napędową  zrównoważonej gospodarki. Najbardziej obiecującym sposobem długoterminowego zatrzymania przez firmę wykwalifikowanych specjalistów jest ich szkolenie, a my robimy to od dawna. Większość stażystów Nobilii to wykwalifikowani przyszli pracownicy.

Normy budowlane

OSZCZĘDZANIE PRZEZ KONSTRUKCJĘ BUDOWLANĄ

Budynki stawiane w standardzie KfW 55 charakteryzują się określonym standardem energetycznym. Norma ta uwzględnia, ile energii potrzeba średnio na ogrzewanie, wentylację i przygotowanie ciepłej wody użytkowej w ciągu roku oraz ile energii traci ogrzewany obiekt na zewnątrz. Nasze nowe budynki administracyjne w Verl i Saarlouis zostały zbudowane zgodnie ze standardem efektywności energetycznej KfW 55, co oznacza, że wymagają tylko 55% energii obiektu wzniesionego w sposób nieuwzgledniający wspomnianego standardu.

Integracja i uznanie

WSPÓŁPRACA Z ZAKŁADAMI PRACY CHRONIONEJ

Zrównoważony rozwój ma również aspekt społeczny. Zrównoważone działanie oznacza przyjęcie odpowiedzialności społecznej. Ważnym krokiem jest ścisła współpraca z zakładami pracy chronionej, która zwiększa szanse osób z niepełnosprawnością dostępu do rynku pracy. Dzięki niej, mogą czuć się docenione. Nasze koleżanki i koledzy z zakładów pracy chronionej podejmują się na ogół prostych, ale ważnych zadań. Jednym z przykładów jest pakowanie małych części w torby na armaturę, ponieważ te małe elementy są niezbędne do zmontowania idealnej kuchni.

Kliknij na daną ikonkę, aby dowiedzieć się więcej o naszych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju!

Możesz również powrócić do strony głównej klikając tutaj.