fbpx

Pięć prostych sposobów na ocieplenie kuchni

Otwarta kuchnia z wyspą od Culina3d

Kuchnia w dzisiejszych czasach to nie tylko miejsce służące do gotowania i spożywania posiłków. Dzisiejsza kuchnia to prawdziwa, wyjątkowa i nasycona rodzinnymi emocjami przestrzeń życiowa, w której odpoczywamy, relaksujemy się i ładujemy akumulatory, To właśnie w kuchni spotkamy się z przyjaciółmi i rodziną lub spokojnie bez białego kołnierzyka pracujemy, uczymy się, wysyłamy e-maile, facebookujemy, i googlujemy. Nawet w najbardziej nowoczesnej i eleganckiej przestrzeni, to kuchnia ciągle i mamy nadzieję zawsze pozostanie domową i przytulną wyspą. Co naszym zdaniem pomaga osiągnąć ten efekt? Pomyśl o tym co Ciebie ucieszy ale prosimy posłuchaj też naszych rad bo może i Tobie przypadną do gustu.

1. Ogród ziołowy

Rozmaryn, szczypiorek, kolendra, tymianek, … bardzo łatwo się rozwijają, i niemal natychmiast wnoszą życie, kolor i zapach do naszego domu!  Niezależnie od tego, czy masz dużą, czy małą kuchnię, zawsze jest sposób na włączenie do niej zieleni : na blacie kuchennym , na parapecie lub zawieszone zwyczajnie w kuchennej przestrzeni jak magiczna różdżka oczarowują nasz najbliższy świat. (zdjęcie)

2. Bukiet świeżych kwiatów

Mamy już zioła ale nie zapominajmy o żywych kwiatach. Żonkile, storczyki tulipany irysy w każdej przestrzeni wyglądają pięknie ale naszym zdaniem kuchnia dzięki kolorom kwiatów zyskuje najwięcej. Piękny bukiet kwiatów dodaje kuchni wiosny oraz wyjątkowego romantycznego charakteru ( zdjęcie)

3. Moja kuchnia powinna być naprawdę moja

Co jest bardziej przytulne niż zbiór fotografii, lub ulubionych dekorów? A może fajnie by w niszy miedzy blatem a szafką wiszącą wydrukować na szkle linie papilarne całej rodziny lub czarno białe profile twarzy? Ale też dzięki niektórym ramkom w różnych rozmiarach i kolorach nadajesz swojej kuchni zabawny i kreatywny wygląd, a podczas posiłku przeżywasz najlepsze chwile z rodziną. Rodzinne fotografie z wakacji, zdjęcia dzieci w tych najszczęśliwszych momentach wniosą do kuchni bardzo dużo rodzinnej atmosfery

4. Dekoracja w kuchni

Nie ma potrzeby kupowania wszelkiego rodzaju dekoracji, aby rozjaśnić swoją kuchnię. Ponieważ zamiast przechowywać swoje rzeczy schludnie za drzwiami kredensu, fajnie jest na przykład oświetlać najlepsze naczynia na otwartej półce lub w gablocie. Nieco mniej ciasno i schludnie, ale super domowo.

Duża kuchnia z czarnymi meblami Culina3d

5. Dywan w służbie domowej atmosfery

Nie zapomnij o podłodze w kuchni: dywan jest jednocześnie elementem przyciągającym wzrok ale i cieplejszym! Należy jednak pamiętać, że odległość między blatem a dywanem musi być wystarczająco duża by kolorami nie zaburzyć atmosfery bo dla niej przecież, ta kuchnia powstała.