Sposób na garnki w kuchni – szafki narożne

Czasy, gdy garnki, patelnie i rondle układało się jeden na drugim tak żeby pomieścić je na małej przestrzeni przechodzą do lamusa. Nie musimy już wyciągać po kolei wszystkich tych ciężkich naczyń, często wykonując tę czynność w pozycji klęczącej, tylko po to żeby sięgnąć akurat ten rondel, który stoi blisko tylnej ściany szafki, na samym spodzie, dodatkowo zastawiony innymi garnkami.

W dzisiejszych czasach warto skorzystać z dostępnych rozwiązań umożliwiających szybkie wyciągnięcie potrzebnego naczynia, bez wkładania w tę czynność żadnego wysiłku, któremu często towarzyszy niepotrzebny stres. Jednym z takich rozwiązań jest zaprojektowanie odpowiednich półek w szafkach narożnych.

Szafka narożna z wysuwanymi półkami

Jednym z najbardziej popularnych i najwygodniejszych systemów jest szafka narożna z kilkoma półkami w pionie z pełnym wysuwem, co oznacza,  że każdą półkę osobno możemy w całości wysunąć z szafki, zależnie od potrzeby. Kształt półek został przemyślany tak by maksymalnie wykorzystać powierzchnię wewnątrz szafki narożnej. Szafki z wysuwnym systemem półek mają szersze zastosowanie; można je uwzględnić w wyższych modułach narożnych, w których można wygospodarować aż 6 półek. Oprócz sporej oszczędności miejsca, ten typ szafki gwarantuje nam pełny komfort użytkowania.

Obrotowe drewniane półki typu ‘karuzela’ z metalowymi relingami i frontem składanym do wewnątrz

Kolejnym typem szafki narożnej, idealnej do przechowywania garnków, patelni i rondli, jest szafka typu ‘karuzela’ (nazywana też ‘obrotnicą’) z obrotowymi półkami. Lekkim ruchem obracamy półkę do momentu gdy wygodnie możemy wyjąć potrzebne naczynie. Na uwagę zasługuje konstrukcja takiej szafki narożnej: front szafki składa się do środka podczas obrotu półek.

Diagonalne drewniane półki obrotowe typu ‘karuzela’ z metalowymi relingami i frontem otwieranym na zewnątrz

Inna szafka doskonale sprawdzająca się  jako miejsce do przechowywania ciężkich garnków czy patelni jest szafka typu ‘karuzela’ z frontem szafki otwieranym na zewnątrz podczas obrotu półki. To kolejne rozwiązanie, które ułatwi nam pracę w kuchni.

Szafka narożna ‘magic corner comfort’

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jeśli chodzi o szafki narożne jest system ‘Magic Corner Comfort’.  System ten polega na tym, że gdy otwieramy drzwiczki, wyciągamy przednie kosze z naczyniami i odchylamy je w bok. Tym samym tylne kosze automatycznie przesuwają się na ich miejsce i możemy je wysunąć. W ten sposób uzyskujemy łatwy dostęp do całej zawartości szafki narożnej.

Wybór jest naprawdę spory i należy do Państwa. Warto ułatwić sobie pracę w kuchni.

Wykonaj nasz test i poznaj swoją wymarzoną kuchnię!

Przed podjęciem decyzji o zakupie kuchni warto zacząć od określenia swoich gustów i potrzeb. Zachęcamy do wypełnienia specjalnego quizu, na podstawie odpowiedzi nasi eksperci przygotują dopasowane indywidualne dla Państwa wskazówki.

Przejdź do Testu

Related Blogs

Posted by Tworczesky | 29 stycznia 2020
Drobiazgi w kuchni – koniec z bałaganem!
Chyba wszyscy znamy chaos panujący w kuchni wynikający z bałaganu wśród przechowywanych w niej przedmiotów. Dotyczy to szczególnie bałaganu utrzymującego się w rzeczach drobnych. Uparcie wysypujące się z torebek przyprawy,...
Posted by Tworczesky | 18 września 2019
Kuchnia w kształcie litery „L”
Kuchnia w kształcie litery L ma tę niewątpliwą zaletę, że można ją zaprojektować zarówno w małych kuchniach, jak i tych o sporych rozmiarach. Co więcej, można o niej pomyśleć w...
Posted by Tworczesky | 17 sierpnia 2019
Czy warto zabudować kuchnię pod sam sufit?
Zabudowa kuchenna pod sam sufit znana jest projektantom i klientom od wielu lat, a obecnie przeżywa swój renesans.  Co za tym idzie, zdecydowanie powiększyło się grono jej zwolenników., przekonanych o...