Sposób na garnki w kuchni – szafki narożne

Czasy, gdy garnki, patelnie i rondle układało się jeden na drugim tak żeby pomieścić je na małej przestrzeni przechodzą do lamusa. Nie musimy już wyciągać po kolei wszystkich tych ciężkich naczyń, często wykonując tę czynność w pozycji klęczącej, tylko po to żeby sięgnąć akurat ten rondel, który stoi blisko tylnej ściany szafki, na samym spodzie, dodatkowo zastawiony innymi garnkami.

W dzisiejszych czasach warto skorzystać z dostępnych rozwiązań umożliwiających szybkie wyciągnięcie potrzebnego naczynia, bez wkładania w tę czynność żadnego wysiłku, któremu często towarzyszy niepotrzebny stres. Jednym z takich rozwiązań jest zaprojektowanie odpowiednich półek w szafkach narożnych.

Szafka narożna z wysuwanymi półkami

Jednym z najbardziej popularnych i najwygodniejszych systemów jest szafka narożna z kilkoma półkami w pionie z pełnym wysuwem, co oznacza,  że każdą półkę osobno możemy w całości wysunąć z szafki, zależnie od potrzeby. Kształt półek został przemyślany tak by maksymalnie wykorzystać powierzchnię wewnątrz szafki narożnej. Szafki z wysuwnym systemem półek mają szersze zastosowanie; można je uwzględnić w wyższych modułach narożnych, w których można wygospodarować aż 6 półek. Oprócz sporej oszczędności miejsca, ten typ szafki gwarantuje nam pełny komfort użytkowania.

Obrotowe drewniane półki typu ‘karuzela’ z metalowymi relingami i frontem składanym do wewnątrz

Kolejnym typem szafki narożnej, idealnej do przechowywania garnków, patelni i rondli, jest szafka typu ‘karuzela’ (nazywana też ‘obrotnicą’) z obrotowymi półkami. Lekkim ruchem obracamy półkę do momentu gdy wygodnie możemy wyjąć potrzebne naczynie. Na uwagę zasługuje konstrukcja takiej szafki narożnej: front szafki składa się do środka podczas obrotu półek.

Diagonalne drewniane półki obrotowe typu ‘karuzela’ z metalowymi relingami i frontem otwieranym na zewnątrz

Inna szafka doskonale sprawdzająca się  jako miejsce do przechowywania ciężkich garnków czy patelni jest szafka typu ‘karuzela’ z frontem szafki otwieranym na zewnątrz podczas obrotu półki. To kolejne rozwiązanie, które ułatwi nam pracę w kuchni.

Szafka narożna ‘magic corner comfort’

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jeśli chodzi o szafki narożne jest system ‘Magic Corner Comfort’.  System ten polega na tym, że gdy otwieramy drzwiczki, wyciągamy przednie kosze z naczyniami i odchylamy je w bok. Tym samym tylne kosze automatycznie przesuwają się na ich miejsce i możemy je wysunąć. W ten sposób uzyskujemy łatwy dostęp do całej zawartości szafki narożnej.

Wybór jest naprawdę spory i należy do Państwa. Warto ułatwić sobie pracę w kuchni.

Wykonaj nasz test i poznaj swoją wymarzoną kuchnię!

Przed podjęciem decyzji o zakupie kuchni warto zacząć od określenia swoich gustów i potrzeb. Zachęcamy do wypełnienia specjalnego quizu, na podstawie odpowiedzi nasi eksperci przygotują dopasowane indywidualne dla Państwa wskazówki.

Przejdź do Testu

Related Blogs

Posted by Tworczesky | 18 stycznia 2021
Nowy Rok! Nowe (EKO)postanowienia!
Na początku nowego roku wielu z nas robi jakieś postanowienia, czasami nawet listę takich w formie pisemnej. Okres pandemii, czyli ta zupełnie nowa i zaskakująca sytuacja, w której wszyscy się...
Posted by Tworczesky | 3 listopada 2020
Drewno w kuchni cz. 2. Podłoga, ściany, fronty
W ostatnim artykule w naszej zakładce Inspiracje podsumowaliśmy zalety i wady posiadania drewnianych blatów w kuchni. Ale drewno możemy przecież wykorzystywać do budowy frontów, podłóg, a nawet ścian! Przyjrzyjmy się...
Posted by Tworczesky | 23 września 2020
Drewno w kuchni cz. 1. Drewniane blaty
Jest wśród nas dość liczna grupa, która twierdzi, że kuchnia jest sercem domu. Nie powinno więc nikogo dziwić, że właśnie tej domowej przestrzeni poświęcamy najwięcej czasu, gdy budujemy nowy dom,...