fbpx

Transport

Transport towarów zajmuje drugie miejsce pod względem czynników wpływających na nasz ślad węglowy. W Nobilii wprowadziliśmy szereg działań również w tym obszarze. Niektóre z nich potrzebują trochę więcej czasu. Inne są już sprawdzoną rutyną. We wszystkich przypadkach cel jest ten sam: sprawić, by transport naszych kuchni był zrównoważony!

Transport przyczep koleją

HYBRYDOWY MODEL LOGISTYCZNY

Flota pojazdów, którą dysponujemy odpowiada za prawie jedną trzecią naszej emisji CO2. Ale wciąż jest tu szansa na oszczędności, a mianowicie dzięki transportowi kolejowemu. W Nobilii zazwyczaj wprowadzamy nieco odmienne praktyki, co dotyczy również transportu kolejowego. W tym przypadku, korzystamy z modelu hybrydowego. Oznacza to, że ładujemy nasze naczepy na wagony kolejowe. Ponieważ transport kolejowy generuje o wiele niższą, niż podróż samochodem, emisję CO2  jest on znacznie bardziej zrównoważony. Korzystamy z niego jednak tylko wtedy, gdy do pokonania są duże odległości.

Długie naczepy i Giga-Linery we flocie

WIĘKSZY ZNACZY BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONY

Załadunek i rozładunek kuchni wymaga specjalistycznej wiedzy: wszystko ma swoje miejsce, nic nie może zostać uszkodzone. Nasza „biała flota” dostarcza kuchnie bezpośrednio do magazynów Klientów, co stanowi dla nich wartość dodaną. Wadą jest jednak fakt, że logistyka odpowiada za dużą część (33,9%) naszego śladu węglowego. Nasza długoterminowa strategia to zamiana naszej floty pojazdów na te zasilanie wodorem, ale znaleźliśmy już sposoby na znaczne zmniejszenie zużycia oleju napędowego: na przykład poprzez wykorzystanie długich przyczep. Ponadto obecnie testujemy tak zwany Giga-Liner.

Zoptymalizowane planowanie tras

OSZCZĘDNOŚC OLEJU NAPĘDOWEGO DZIĘKI NAJKRÓTSZYM TRASOM

Długie naczepy, transport hybrydowy – w Nobilii już teraz robimy wiele, aby zmniejszyć zużycie oleju napędowego przez naszą flotę ciężarówek. Istnieje jednak inny bardzo oczywisty sposób ograniczania zużycia oleju napędowego – zoptymalizowane planowanie tras. W tym celu, Nobilia wraz z usługodawcą pracuje nad oprogramowaniem, które pomaga planistom w prawidłowym planowaniu trasy. Naszym celem jest optymalizacja procesu w możliwie największym stopniu, a tym samym znalezienie najbardziej ekonomicznych kursów w każdej sytuacji.

Kliknij na daną ikonkę, aby dowiedzieć się więcej o naszych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju!

Możesz również powrócić do strony głównej klikając tutaj.