fbpx

Trwałość

Im dłuższa trwałość produktu, tym rzadziej trzeba go wymieniać. To bardzo ważny aspekt zrównoważonego rozwoju. W końcu zasoby są zużywane za każdym razem, gdy dokonywany jest nowy zakup. Dlatego trwałość oszczędza zasoby.

Trwałość w Nobilii

OCHRONA ZASOBÓW DZIĘKI JAKOŚCI

Meble kuchenne, łazienkowe i pokojowe firmy Nobilia to produkty charakteryzujące się wyjątkową trwałością. Z opinii Klientów wiemy, że nasze kuchnie są często użytkowane przez 15 lat lub dłużej. W 2020 roku przeprowadziliśmy wewnętrzny konkurs na najstarszą, nadal używaną kuchnię Nobilia;  zwyciężczyni pochodziła z lat 60.! Ta trwałość nie jest dziełem przypadku, ale wynikiem intensywnych testów produktów i skrupulatnej kontroli jakości.

Dbałość  i łatwość naprawy

KOLEJNA PRZYCZYNA TRWAŁOŚCI

Jakość produktu ma kluczowe znaczenie dla określenia jego trwałości. Jednak równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja materiałów. W firmie Nobilia już na etapie opracowywania produktu zajmujemy się odpowiednimi środkami pielęgnującymi i poddajemy je próbie w naszym własnym laboratorium. Jeśli coś się zepsuje, konstrukcja kuchni umożliwia wymianę poszczególnych elementów przy niewielkim wysiłku – dzięki użyciu standardowych narzędzi. Nobilia gwarantuje dostępność części zamiennych przez wiele lat poza ramami prawnymi.

Koniec cyklu życia kuchni

W kontekście zrównoważonego rozwoju, najlepsza kuchnia to taka, której nie trzeba wymieniać. Warunkiem jest trwałość, jakość i brak szkodliwych substancji. W Nobilii od dawna koncentrujemy się na wszystkich tych aspektach. Niezależnie od tego, zabudowa kuchenna na pewnym etapie nieuchronnie dobiegnie końca swojego cyklu życia, co również mamy na uwadze.

MOŻLIWOŚĆ RECYKLINGU PRODUKTU

Użycie zdrowych materiałów niekoniecznie oznacza, że produkt nadaje się do recyklingu. Ostatecznie tylko przedmioty wykonane z jednego materiału można łatwo poddać recyklingowi. W tym właśnie pomaga demontowalna konstrukcja naszych mebli. Głównym elementem mebli jest płyta wiórowa. Z technicznego punktu widzenia, nadaje się ona w 100% się do recyklingu i można tu stworzyć prawdziwie zamknięty cykl, w którym ze starych mebli powstają nowe i nowoczesne meble. Jednak wiele firm zajmujących się utylizacją odpadów woli wykorzystywać płyty wiórowe do wytwarzania ciepła jako opcję bardziej atrakcyjną finansowo. Dlatego prowadzimy rozmowy z wieloma firmami zajmującymi się utylizacją, jako że problem ten można rozwiązać tylko wtedy, gdy połączymy nasze siły.

OPAKOWANIA NADAJĄCE SIĘ DO RECYKLINGU

Używamy opakowań transportowych, aby nasze meble kuchenne były bezpieczne i dobrze chronione aż do momentu dotarcia do naszego Klienta. Można je łatwo poddać recyklingowi. Aby zapewnić tę możliwość, Nobilia nawiązała współpracę z Recycling Kontor Transportverpackung (RKT). Nasi Klienci muszą po prostu skontaktować się z RKT, aby poinformować ich, że spodziewają się dostawy od Nobilii. Następnie RKT dba o to, aby elementy opakowania transportowego zostały zebrane i poddane recyklingowi, co stanowi ogromną zaletę dla środowiska.

Kliknij na daną ikonkę, aby dowiedzieć się więcej o naszych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju!

Możesz również powrócić do strony głównej klikając tutaj.