fbpx

Wykorzystywanie produktów

Temat zrównoważonego rozwoju wpływa na decyzje konsumentów i coraz częściej staje się argumentem sprzedażowym. Z naszej strony możemy zapewnić staranne kontrole, bezemisyjne komponenty i wysoką jakość całej gamy części i elementów, które sprawiają, że życie w kuchni jest bardziej ekologiczne, bardziej zrównoważone i wygodniejsze.

Powietrze w pokoju

„ZDROWE MEBLE” DLA ZDROWEGO KLIMATU W POMIESZCZENIACH

Oprócz ochrony środowiska, zdrowie jest kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju – dotyczy to również produktów. Meble przez nas produkowane emitują tak niewielkie ilości formaldehydu, że spełniają najsurowsze wymagania i posiadają certyfikaty zgodności z najwyższymi standardami, takimi jak CARB2, F4Star i Blauer Engel.

Zgodność z prawem

NOBILIA IDZIE O KROK DALEJ ZE ZNAKIEM JAKOŚCI GS

Oprócz budowania zaufania wynikającego z jakości naszych produktów, bardzo ważna jest dla nas zgodność naszego postępowania z prawem. Nasze produkty muszą spełniać wszelkie wymogi prawne. Dotyczy to zarówno produktów firmy Nobilia, jak i tych pochodzących od naszych dostawców, jak na przykład duże urządzenia elektryczne (lodówki czy piekarniki), które kupujemy od innych firm. Zgodność produktów Nobilia z zapisami prawnymi potwierdzona jest znakiem jakości GS. Pieczęć „Sprawdzone Bezpieczeństwo” poświadcza, że produkt jest gotowy do użycia i spełnia wymagania ustawy o bezpieczeństwie produktów (ProdSG).

Odkryj fascynujące, zrównoważone rozwiązania z naszej oferty.

01. Oświetlenie dla roślin montowane w półkach
 • Dodatkowe funkcjonalne światło
 • Prawdziwe rośliny i zioła nawet w ciemnych miejscach
 • Naturalne poczucie przestrzeni

Od kilku lat oferujemy nasz popularny system regałów. Rozwiązanie to umożliwia uprawianie „ogródeczków” w pomieszczeniach, bezpośrednio na półkach. Zielone rośliny lub zioła można sadzić w drewnianej skrzynce z plastikową wkładką. Oświetlenie panelu LED ze specjalnie zaprojektowanymi falami świetlnymi i zautomatyzowaną kontrolą światła zapewniają roślinom optymalne warunki do wzrostu.

02. System zaopatrzenia w wodę Grohe Blue Home®
 • Gazowana woda z kranu
 • Oszczędność zasobów
 • Niższa emisja CO2

Małymi krokami do zmiany! We współpracy z firmą Grohe, oferujemy system Blue Home®, który  idealnie komponuje się z naszymi meblami i ma niezaprzeczalną zaletę: po zainstalowaniu może służyć do czerpania przefiltrowanej wody wzbogaconej w CO₂ bezpośrednio z kranu. Umożliwia picie wody niegazowanej, średnio gazowanej lub mocno gazowanej – wedle uznania. Dzięki niemu, podczas zakupów koszyk na napoje jest znacznie lżejszy, co w efekcie pomaga uniknąć wielu kilometrów transportu i eliminuje konieczność produkcji butelek jednorazowych i wielokrotnego użytku. Jest to rozwiązanie bardzo przyjazne dla środowiska!

03. Zlewozmywaki wykonane z materiału CRISTADUR® Green Line
 • 99% surowców naturalnych lub pochodzących
  z recyklingu
 • Zamknięta pętla recyklingu
 • Nagroda Zielony Produkt 2022

Również w zakresie zlewozmywaków oferujemy w Nobilii szczególnie zrównoważone rozwiązania, począwszy od naszej kolekcji 2023 w postaci produktów CRISTADUR® Green Line. Wraz z CRISTADUR® Green Line rozpoczął się nowy rozdział w historii zlewozmywaków z kompozytu kwarcowego. Wszystkie zlewozmywaki są produkowane z maksymalnie 75% piasku kwarcowego z lokalnego regionu. Co więcej, CRISTADUR® Green Line składa się w około 99% z surowców naturalnych, odnawialnych lub pochodzących z recyklingu i wyznacza wysokie standardy estetyki. Modele Green Line imponują zrównoważonym designem i wszystkimi cechami premium CRISTADUR ®. Jak wszystkie zlewozmywaki tego producenta, są neutralne dla klimatu.

04. Pantry Box w szufladzie
 • Idealne miejsce do przechowywania warzyw, chleba itp.
 • Efekt świeżości dzięki siatkowemu dnu i wentylacji
 • Możliwość ograniczenia marnowania żywności

Żywność zachowuje świeżość jeśli jest prawidłowo przechowywana, co również wspomaga zrównoważony rozwój. Pojemnik w szufladzie stanowiący małą spiżarnię to idealne miejsce do przechowywania warzyw czy chleba. Plastikowe pudełko z wbudowaną siatkową podstawą, która zapewnia dobrą wentylację, stwarza idealne warunki do przechowywania żywności; dzięki temu warzywa dłużej zachowują świeżość i wartości odżywcze.

05. Gardening Box, czyli roślinne rabaty w szufladzie
 • Możliwość uprawy microgreens (mikroroślin) przez cały rok
 • Oświetlenie roślin i wentylacja
 • Inteligentna kontrola cyklu dnia i nocy

W kolekcji 2023 poszerzamy naszą ofertę ogrodniczą o Gardening Box – roślinne rabaty. Pudełko z roślinkami jest wkładane do szuflady w szafce kuchennej. Mikrorośliny o różnych smakach mogą być uprawiane jako młode jadalne sadzonki na czterech tacach. Zintegrowane oświetlenie roślin oraz wentylacja sterują cyklem dnia i nocy. W zależności od rodzaju rośliny, faza wzrostu trwa od siedmiu do dziesięciu dni i może być śledzona i kontrolowana za pomocą aplikacji. Mikrorośliny mają bardziej intensywny smak niż dojrzałe warzywa. Zawierają nawet więcej witamin i składników odżywczych i naprawdę przykuwają uwagę. Gardening Box w zestawie startowym zawiera rzeżuchę, musztardę, pak choi i rzodkiewkę. Dodatkowo warto wspomnieć, że używamy wyłącznie ekologicznych nasion z Niemiec.

06. Blaty Xtra Ceramic
 • Wysoka zawartość recyklatu
 • Szczególna wytrzymałość i trwałość
 • Nagroda Zielony Produkt 2022

Innowacja wymaga przygotowania; na przykład wprowadzenie na rynek naszego nowego materiału ceramicznego poprzedziła kilkuletnia faza badań. Naszym celem było opracowanie zasobooszczędnej, lekkiej i trwałej koncepcji kompozytu, która nie istniała jeszcze w takiej formie na rynku. Rezultatem jest opatentowany i wielokrotnie nagradzany blat Xtra Ceramic.

Kliknij na daną ikonkę, aby dowiedzieć się więcej o naszych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju!

Możesz również powrócić do strony głównej klikając tutaj.