fbpx

Jak podświetlić meble kuchenne?

Jak podświetlić meble kuchenne?

Kuchnia jest sercem domu. To przestrzeń, która karmi nie tylko nasze nasze ciała, ale na swój sposób odzwierciedla osobisty styl. Nic więc dziwnego, że każdy właściciel domu chce, aby była zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna.

Na funkcjonalność kuchni i jej estetykę odpowiada, między innymi, właściwa kombinacja oświetlenia. Wbudowane oświetlenie typu zadaniowego, lampy wiszące podświetlające wyspy, czy diody LED pod szafkami zapewniają odpowiednią atmosferę zarówno do przygotowywania posiłków, jak i relaksu z rodziną lub przyjaciółmi. Poniżej przeprowadzimy Cię przez tajniki najlepszych nowoczesnych opraw oświetleniowych do kuchni, które nadadzą jej charakteru i pożądanej atmosfery.

Po co używać światła pod meble kuchenne?

Podświetlenie mebli kuchennych to świetny sposób na stworzenie eleganckiej atmosfery. Nie tylko wydobywa piękno mebli i szafek, ale służy również celom praktycznym. Dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu świateł znacznie łatwiejsze stanie się przygotowywanie posiłków, zwłaszcza wieczorami. Jest to zatem dodatek, który poprawia estetykę kuchni, tworząc nowoczesne, eleganckie wnętrze, jak również komfort podczas pracy, czy spożywania wspólnych posiłków.

Oświetlenie mebli kuchennych

Jeśli chodzi o dekorowanie kuchni, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przestrzeń była estetyczna i zachęcająca. Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie ciepłej, przytulnej atmosfery jest przemyślane użycie opraw oświetleniowych mebli. Poprzez strategiczne umieszczenie świateł w kuchni możesz zarówno zwiększyć funkcjonalność obszaru, jak i stworzyć przyciągający wzrok element dekoracji.

Rodzaje oświetlenia

Ogólne

Jest to główne źródło światła, które jest dodatkiem dla światła naturalnego. Najczęściej montowane na suficie może przybierać różne formy, od pokaźnych wiszących żyrandoli po lampy sufitowe na listwie.

Miejscowe (zadaniowe)

Podczas gdy oświetlenie otoczenia pozwala nam poruszać się po kuchni, często pozostawia cienie w obszarach wymagających większej uwagi. Dzięki oświetleniu zadaniowemu blaty robocze i szafki są odpowiednio oświetlone, przez co możesz wygodnie i bezpiecznie przygotowywać posiłki, lub czytać przepisy. Typowe opcje oświetlenia zadań kuchennych obejmują taśmy LED lub krążki świetlne.

Dekoracyjne

Oświetlenie dekoracyjne jest swego rodzaju wisienką na torcie. Jego zadaniem jest stworzenie przyjemnej atmosfery oraz estetyczne wykończenie wystroju kuchni. Mogą być to kinkiety, listwy LED na ścianie, lub w podłodze.

Podświetlenie mebli kuchennych taśmą LED

Profesjonalne oświetlenie LED daje duże możliwości aranżacyjne. Listwa LED pod meble kuchenne w profilach aluminiowych jest ekologiczna, ekonomiczna i nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu można ją zamontować niemal wszędzie. Niezależnie od tego, czy szukasz pomysłów na oświetlenie szafek kuchennych wewnątrz, czy pod szafkami wiszącymi, oświetlenie LED to doskonały wybór. Nie tylko rzuca równomierne światło na całą długość szafek lub półek, ale może być również bardziej praktyczne niż inne oprawy typu zadaniowego.

Oświetlenie przeszklonych i otwartych jednostek

Oświetlenie wnętrza szafek kuchennych może pomóc Ci znaleźć to czego szukasz, ale przede wszystkim tworzy wspaniały efekt wizualny, zwłaszcza w przypadku otwartych szafek lub tych ze szklanymi frontami. Studio mebli kuchennych Bydgoszcz pomoże Ci zaprojektować kuchnię marzeń, która będzie nie tylko przyciągała wzrok, ale także zapewni odpowiednie oświetlenie przeszklonych witryn, które dodaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.

Oświetlenie zadaniowe nad wyspą kuchenną

Oświetlenie wyspy kuchennej zależy od jej przeznaczenia — niezależnie od tego, czy wyspa ma zintegrowaną płytę kuchenną i miejsce do pracy, czy też służy do spędzania czasu z bliskimi lub spożywania posiłków, powinna być odpowiednio oświetlona.

Wybierz oświetlenie z funkcją przyciemnienia, zmieniające kolor światła

Taśmy LED lub żarówki smart oferujące możliwość sterowania z aplikacji, często mają możliwość nie tylko ściemniania i rozjaśniania, ale także zmiany barwy. Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie mocy i koloru światła do wykonywanych zadań lub okazji. Meble kuchenne podświetlane inteligentnym oświetleniem oferują prosty i szybki sposób na wprowadzenie kolorów do neutralnych kuchni, aby stworzyć piękny wygląd, dodający ciepła i wizualnego zainteresowania.

 

Podobne artykuły

kuchnia w małym mieszkaniu
kuchnia w domku letniskowym
projektowanie kuchni na wymiar