fbpx

Jeszcze jeden sposób na upały: lodowy sorbet!

Nasz ostatni wpis w „Inspiracjach” Chłodnik – sposób na upały spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem i był często komentowany. Przepis na chłodnik się sprawdził, a że pojawiły się prośby o kolejne przepisy, oto nadarza się ku temu świetna okazja: kolejny upalny tydzień przed nami! Dlatego jako główne danie wciąż polecamy chłodnik litewski, a na deser… truskawkowy sorbet! Niewiarygodnie łatwy w przygotowaniu (niewymagający użycia żadnego wymyślnego sprzętu AGD), zdrowy (mała zawartość kalorii – głównie węglowodanów), uwielbiany przez dzieci i dorosłych, no  i świetnie schładzający w te upalne dni.

Składniki

Co potrzebujemy by przygotować około 20 gałek lodów (z doświadczenia wiemy, że nie warto przymierzać się do mniejszej porcji: lody znikają bardzo szybko!)

Składniki:

  • 1 kg truskawek
  • 1 szklanka cukru (może być ¾ szklanki jeśli wolimy by sorbet był mniej słodki)
  • 1/3 – ½ szklanki soku z cytryny (zależnie od naszych smakowych upodobań: jeśli wolimy bardziej kwaskowy smak, dodajmy ½ szklanki)
  • 4 łyżki wody

Przygotowanie

Cukier całkowicie rozpuszczamy w gotującej się wodzie, dodajemy sok z cytryny i studzimy. Umyte i pozbawione szypułek truskawki miksujemy na gładką masę używając blendera ręcznego lub kielichowego. Dodajemy wystudzony syrop i dokładnie łączymy ze z blendowanymi truskawkami. Uzyskaną masę przelewamy do pojemnika i umieszczamy w zamrażarce. Sorbet należy przemieszać kilka razy (najlepiej w godzinnych odstępach), tak żeby lody były gładkie i puszyste. Sorbet będzie odpowiednio zmrożony po około 6 godzinach, jeśli przechowujemy go w zamrażarce w zamkniętym pojemniku.

Ponieważ sezon na truskawki dobiega końca, możemy też wykorzystać truskawki mrożone. W takim przypadku, wystarczy wrzucić je do blendera, razem z cukrem i cytryną i zblendować na gładką masę. Wkładamy do pucharków, dekorujemy listkami mięty i gotowe!

Gwarantujemy, że ten łatwy przepis stanie się Waszym ulubionym. Sorbet jest po prostu przepyszny!

Wykonaj nasz test i poznaj swoją wymarzoną kuchnię!

Przed podjęciem decyzji o zakupie kuchni warto zacząć od określenia swoich gustów i potrzeb. Zachęcamy do wypełnienia specjalnego quizu, na podstawie odpowiedzi nasi eksperci przygotują dopasowane indywidualne dla Państwa wskazówki.

Przejdź do Testu

Podobne artykuły